Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
​SEÇİME YETİŞİR Mİ? HEDEF 2023 MÜ ?
Özgür Yılmaz

​SEÇİME YETİŞİR Mİ? HEDEF 2023 MÜ ?

AK Parti ilçe başkanı olarak önce ataması yapılan daha sonra ise seçimi sandıkta kazanan Mustafa Berberoğlu, bir taraftan partisini genel seçimlere hazırlayacak, diğer taraftan yeni yatırımları getirmek ve mevcutları tamamlatmak için çaba sarf edecek.
Yatırım planlamasının en zor kısmı gibi görünen işi yatırım bütçesine aldırıp daha sonra ihalesini yapmak. Fakat Alanya'da yıllardır bir çok yatırım bu süreci zorlanmadan geçti.  Gençlik Merkezi, Diş hastanesi, Bölge Hastanesi ve Kuşyuvası Tünel inşaatları halen sürüyor. SGK binası proje tabelası, TIP Fakültesi ise hayalimizde. Bunlardan Gençlik Merkezinin aylar önce tesliminin yapılması gerekirdi.  Fakat bir süre daha faaliyete geçecek gibi gözükmüyor.
Yatırımlar arasından en hızlı ilerleyen 50 yataklı diş hastanesi… 2015'in ilk aylarından yüklenici firmanın işi bitirerek teslim edeceği belirtiliyor. Bölge hastanesi inşaatı ise tam bir muamma. Yatırım yüklenici firmanın ortadan kaybolması, yeniden ihale edilmesi gibi nedenlerle  önemli bir zaman kaybı yaşadı. Son zamanlarda ise iş bırakma eylemi, borç alacak karmaşası nedeniyle 2015'de inşaat sona erecek mi diye endişeyi doruğa çıkartıyor.
Kuşyuvası uzun yıllardır Alanya ve bölge halkının adeta kabusuydu. Son yıllarda kısmen yol genişletme çalışmaları yapıldı. Tünel açılacağı haberi duyulunca tatlı bir telaş başladı. Tıpkı bölge hastanesi inşaatı gibi orada da işçiler bir takım alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle zaman zaman iş bırakma eylemi yapıyor. Tabi ki yapılan bu eylemler hizmetin zamanında verilmesine büyük bir engel.
En trajikomik olanı ise daha önceden adeta peşkeş çekercesine Alanya Belediyesi tarafından SGK'ya ödenmeyen sigorta primleri karşılığında verilen eski itfaiye binasının bulunduğu arsaya 2 yıldır inşaatın başlamaması. Projenin tabelası çoktan asıldı, fakat bir tek çivi çakılmadı. Üstelik SGK binası yapılacak itfaiye birimi geçmiş dönemde alelacele oradan çıkartılmış, 100 bin liraya yakın bir maliyetle prefabrik ofisler satın alınarak halkın parası heba edilmişti.
Alanya Tıp Fakültesi gurbette açıldı. Akdeniz Üniversitesi olmasa fakülteyi kazanan öğrenciler her halde hayal kırıklığına uğrayacaklardı.
Hal böyleyken tek başına iktidar olan Ak Parti'nin ilçedeki en etkin kişisi Mustafa Berberoğlu, tökezleyerek ilerleyen yatırımları ve başlamamış yatırım adayları için çok çaba sarf etmeli. Zira seneye genel seçim var. Milletvekilleri  için oy isterken herhalde alelacele tamamlanıp topluca açılışı yapılan ve arkasından güm diye 29 Mart 2009 seçimine 2 gün kala patlayan Dim Barajı, neredeyse eskiyen ve yenisine acil ihtiyaç duyulan çevreyolu, tüneller, adliye sarayı, cezaevi, havalimanı, yat limanı, olmayan golf sahaları ve hayali kış turizminin hayali akdağ kayak merkezi üzerinden veya tamamı halkın katkısıyla yapılan emniyet müdürlüğü ek hizmet binası üzerine oy istenmez.
Berberoğlu işi sıkı tutup, kuşyuvası tünelleri, diş ve bölge hastanesi, gençlik merkezi inşaatlarını ivedilikle hizmete girmesini seçimden önce sağlayıp diğer taraftan ise SGK binası ile Alanya TIP Fakültesi inşaatlarının bu kış temelini attırabilirse en azından Haziran 2015 seçimleri için oy istemek için seçmenin karşısına dim dik durulabilir.
Olmadı hedef 2023 diye bu yatırımların tepesine birer tabela çakalım..