Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN NİMETLERİNDEN BENDE İSTİYORUM"
Mustafa Sucu

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN NİMETLERİNDEN BENDE İSTİYORUM"

30 Mart’tan bu yana  "Büyükşehir Yasası" nedeniyle başımıza gelmeyen kalmazken, 30 cadde içinden seçilerek 8 caddenin de Büyükşehir Belediyesi kontrolüne geçmesi deyim yerindeyse Alanya’da bardağı taşıran son damla oldu. Önce Alanya Belediyesine ait aracın çekici marifeti  ile 135 km mesafedeki  Antalya’ya götürülmesi; ardından iki belediye binasına  ÇÖKÜLMESİ  ve yeni bir KAHRAMANLIK  hikayesi  ile okul yaptırma karşılığı geri verilmesinin tazeliği hafızalarda  iken, şehrin para getiren caddelerine büyükşehir tarafından el konulması ilçede taraflar arasında ipleri kopma noktasına getirdi. Malum Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından hazırlanan Büyükşehir Yasasında bunlar net şekilde belirtilmiş olsa da neden 8 cadde?

Alanya Halkına hizmet borcu olan bir başkanın sorumluluk alanını 8 cadde ile sınırlaması  Alanya  halkına yapılan büyük bir saygısızlıktır. Madem büyükşehir belediyesi caddelerde hizmet verecek, farkını hissettirecek, o zaman şimdiye kadar dokunulmamış caddeleri alsa, oralara yaptıkları ile farkını hissettirmesi daha mantıklı olmaz mı ?

Atatürk Caddesi ve 25 Metrelik yolda ne gibi bir hizmet yapacak ilerleyen günlerde göreceğiz ancak, yapabilecekleri makyajdan öteye  gidemeyecektir.  Büyükşehir tüm altyapısı  tamamlanmış ve çevresinde işlem yapabileceği alan sınırlı iken neden bu caddelerde ısrar ediliyor anlamak mümkün değil.  Örneğin Demirtaş,  Güzelbağ,  Kargıcak, İncekum Mahalleri'nde yasal kriterlere uygun, üzerinde de henüz çalışma yapılmamış caddelerin çevresinde yaşayan ve o caddeleri  kullanan  insanların da Büyükşehir Belediyesi nimetlerinden faydalanma hakkını neden ellerinden alınıyor. Yoksa Menderes Türel 5 yıl sonra sadece ele geçirdiği caddelerin çevresindeki vatandaşa mı  hesap verecek ?

Alanya halkından 57 bin 960 oy alarak belediye başkanı  seçildiğini unutan Türel’in hizmetlerinden her vatandaş  yararlanmak istiyor. Ayrıca “Önümüzdeki dönemlerde diğer caddeler ile ilgili meclis kararı alınabilir” diyen sayın koordinatörün yaptığı açıklamayı da şaşkınlıkla takip ettiğimi,  kendisinden şimdiye kadar duyduğum en talihsiz ve vahim açıklama olduğunu da hatırlatıyor ve bunu akıl tutulması olarak yorumluyorum . Eğer amacınız hizmet etmek ise sorumluluk alanınıza giren tüm caddeleri alın ve 4 yılda yapabileceğiniz hizmetleri hep birlikte görelim. Yoksa Alanya'nın caddeleri arasında karpuz seçer gibi seçmece cadde alınması Alanya halkının hafızasından asla silinmeyecektir .