Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

KAYBEDEN YİNE CHP OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 20 Aralık Pazar günü yaptığı olağanüstü ilçe kongresi sıcaklığını korurken, kongrenin kaybedeni her zaman olduğu gibi yeni CHP  oldu. “Kazanan ve Kaybeden yok. Tek kazanan Cumhuriyet  Halk Partisi oldu” söylemleri sosyal medyada beğeni ve paylaşım rekorları kırsa da bunun gerçekle uzaktan yakından bir bağının olmadığını en iyi bu mesajları verenler biliyor.

15 yıl genel başkanlık yapmış üstelik Antalyalı bir ismin kürsüye çıkarak konuşma yapmasını istemeyen bir partilinin olması ve bir grubun Eski genel başkana selam vermekten kaçınması  CHP'nin şimdiye kadar neden iktidar olamadığının en güzel örneği olsa gerek. Pazartesi akşamı bir aile ortamında Kanal A'nın ana haber bültenini izleyen vatandaşlar kongrenin sonucuna  ilişkin yorum yaptı. Haberi izleyenlerden biri " Ya bunlar kendi genel başkanlarını bile konuşturmuyor, kendi aralarında bile anlaşamıyorlar. Sonra da seçime gidip oy istiyorlar” dedi. Bu cümleler sokakta yüzlerce vatandaşın ne düşündüğünün net bir fotoğrafı olarak karşımızda duruyor.

Parti sıkıntıya düşmüş olağanüstü kongreye gitmiş olmasına rağmen  adayların kürsüde dile getirdiği sözler tereciye tere satmaktan başka bir anlam taşımamıştır. Başkanlık yarışını kazanan Şengül Yeşildal'ın selamlama faslı dışında yaklaşık 8 dakika süren konuşmasında sadece 2 dakikalık bölümünü parti içi eleştiri dışına çıkıp yapmak istediklerine ayırması Chp içinde çatlağın ne dereceye ulaştığının itirafıdır. Bu sözlerin ardından kardeşim Chp demokratik bir partidir herkes istediği eleştiriyi yapabilir cümlesini şimdiden duyuyorum ancak eleştiri yapanlara eleştiriye maruz kalanların verdiği tepkiyi tüm Chp liler gibi vatandaşlar her dönemde şahit olmuş ve olmaya devam edecektir. Bu düşünce ve davranış alışkanlık haline gelmeye devam ettiği sürece  Chp Alanya da üçüncü parti olacak ve öyle kalmaya devam edecektir.

Parti içinde başarışı sağlayamamış Baykalcılar- Kılıçdaroğlucular, Arı'cılar ona karşı olanlar Türktaş'çılar eski CHP’iller, Gençler -Baronlar gibi yakıştırmaların parti içinde yapıldığı dönemde CHP’nin başarılı olacağına inanan ve bu uğurda mücadele eden partililerin emeğine saygı gösterilmesi, gereksiz yere açılan çenelerin kapatılması şarttır.