Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

BENİM OYUM HASAN SUBAŞI'NA

“Milletvekili aday listesinde kimlerin olacağı” sorusunun cevabı Alanya için hüsranla sonuçlanmıştır. Aylardır sahada Alanya sokaklarını karış karış gezenler, genel merkezi mesken tutanlar, Sivil Toplum Örgütleri'nin tam desteğini alanlar, Alanya için proje üretenler maalesef listede kendilerine yer bulamamıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde listeyi üyelerin belirlemiş olmasının ardından Alanya adaylarının listeye girememesi anlayışla karşılanması gereken bir durum iken CHP’den kayma ihtimali olan oyları AK Parti ve MHP el birliği ile  Cumhuriyet Halk Partisine iade etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi ön seçim kararı ile 1-0 önde girdiği seçim yarışında durumu 2-0 yapmış ve ilk yarıyı iki farklı galibiyetle tamamlamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise 2011 yılında yaşanan hayal kırıklıkları yine yaşanmış Genel Başkan Devlet Bahçeli istikrar abidesi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Parti tarihinde ilk kez kazanılan Alanya Belediyesi varken, elinde toplumda karşılığı olan Hüseyin Yıldız, Hasan Çalış, Murat Koçak ve gençlerin beklentilerine fazlası ile cevap verebilecek ülkücü tabanın heyecanla takip ettiği Mevlüt Zavlak gibi isimler görev almak için hazır beklerken, en önemlisi 30 Mart'ın Mühendisi Cafer Uyar varken  Alanya adayını 5. sıraya koymak Alanya halkına ve teşkilata yapılan büyük bir ayıptır. Elbette listeye giren ve veya girebilecek isimler Alanya adaylarından daha birikimli olabilir ancak komşu ilçeden seçilebilecek sıraya üç ismin konmasını Alanya halkı içine sindiremez. Ortaya çıkan tablo sonrası Bahçeli'nin danışman olarak bir Coğrafya bir de Matematik öğretmenine ihtiyacı olduğu aşikardır. 

AK Parti'nin ortaya koyduğu 14 kişilik listeye bakıldığında Temayül, mülakat gibi zırvalıkların boşa yapıldığı, partililerin boş işlerle oyalandığı da net bir fotoğrafıdır. Antalya’da o kadar aday adayı varken, ilçeye senede bir gün uğrayan ve varlığından bile bir kaç kişi dışında kimsenin haberdar olmadığı bir ismin "Alanya adayı" diye  İstanbul'dan şehre gönderilmesi aday adaylarına karşı bir SAYGISIZLIKTIR . Listede yer alan Alanya adayının CV’si vekillik için fazla bile olsa Alanya halkında karşılığı yoktur. Seçilse de  Alanya'nın milletvekili olamayacaktır. Şayet sayın aday, Alanya'nın adayı olsaydı tıpkı ilçede yaşamayan ama aile bağları burada olan Ömer kocaman ve Övünç Özkan gibi ilçeye gelir, adayım der sonra da Ankara'ya geri dönerdi. Alanya halkı bunu bile kabullenmişken ısmarlama adayların Alanya da karşılık bulmasını beklemek cahillik olur. İşin en acı yanı ise ilçe teşkilatlarının listeyi savunmak zorunda bırakılmasıdır.

İşte bu nedenledir ki benim oyum bu sistemle mücadele etmek için yola çıktığını açıklayan Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı'nadır.