Tanrıseven "Alanya güvenli bir turizm kentidir"

01 Mart 2016 Salı

Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, yeni turizm sezonu öncesi medya mensupları ile öğle yemeğinde bir araya geldi. 

Yeni turizm sezonu öncesi Alanya'da faaliyet gösteren medya kuruluşlarının sahipleri ve üst düzey yöneticileri ile bir araya gelmek istediğini belirten Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya'nın yükselen değerlerini ve turizmini medyanın desteği ile daha iyi bir noktaya getirmek istediklerini belirtti.

KAYMAKAM TANRISEVEN ''KARAMSAR OLMAYA GEREK YOK''

Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven yapmış olduğu konuşmada, "15 gün önce bu programı planlamıştık. Basına şu günlerde önemli görevler düşüyor. Gündemimiz yeni turizm sezonu. Bu süreçte Alanya'ya doğru haberler ile tanıtalım. Alanya'nmız güvenli bir kenttir. Geçen hafta Antalya'da Sayın Valimiz Muammer Türker'in başkanlığında yapılan toplantıda, Antalya'nın ne kadar güvenli bir turizm bölgesi olduğuna dikkat çekildi. Alanya da 2015 yılına baktığımızda olay sayısında önceki seneye göre gözle görünür şekilde düşüşler olduğu göründü. Kaymakamlığımız öncülüğünde Alanya'daki Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ile hep birlikte yeni turizm sezonu için çalışmalar yapıyoruz. Karamsar olmaya gerek yok'' dedi.

''ALANYASPOR'A SÜPER LİG YOLUNDA DESTEK VERELİM''

Multigroup Alanyaspor'a destek olunmasını isteyerek konuşmasına devam eden Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, ''Alanyaspor süper lige doğru gidiyor. Takımımıza Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu çok büyük destek veriyor. Kaymakamlık olarak bizler de çalışıyoruz. Bu noktada basınımızdan ve kentin bütün dinamiklerinden destek istiyoruz. Bugün bir çok vilayetin bile takımı Birinci Lig'de ve Süper Lig'de yer almıyor. Hep birlikte çalışmamız gerekiyor. Taraftarımıza da bu konuda büyük görevler düşüyor ayrıca stadyumu doldurmamız gerekir. Takımımıza parasal destekler de olması gerek. Alanyaspor Süper Lig'e çıktığı takdirde şehir olarak da Süper Lig'e çıkacağız. Süper Lig demek kentin daha fazla ekonomisinin canlanması demektir. Herkesi takıma destek olmaya çağırıyorum. Ayağımıza gelen fırsatı tepmeyelim. Alanyaspor'un Süper Lig'e çıkması Alanya'nın kış sezonunda da hareketlenmesine katkı sağlayacaktır.'' dedi.

''ALANYA'YI ÜNİVERSİTE KENTİ YAPALIM''

Alanya'da biri Devlet Üniversitesi olan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, diğeri Vakıf Üniversitesi olan Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi olduğunu söyleyen Kaymakam Tanrıseven, ''Alanya'yı üniversite kenti yapalım demiştik. Bu konuda Dışişleri Bakanımızın da büyük gayretleri oldu. Sayın Bakanımızın çalışmaları ve parlamentomuzun kabulü ile geçtiğimiz yıl Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinin açılması sağlandı. Bir diğeri ise Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi. Buna da büyük önem vermeliyiz ve var gücümüzle desteklemeliyiz. Alanya'nın Üniversite kenti olması için tüm gücümüzle çalışmalıyız. İki Üniversitemize de yeni Fakülteler açılması için çalışmalar devam ediyor. Üniversite Rektörlüğü ile koordineli çalışmalarımız sürüyor. Üniversiteler Alanya'nın gelişmesine çok büyük katkı sağlayacak. Okumak için Alanya'ya gelen öğrenciler de şehrin kış hareketliliğine katkı sağlayacaktır'' dedi.

''ALANYA GEREK YURTİÇİNDE GEREK ULUSLARARASI ALANDA TURİZMDEN PAYINI ALACAKTIR''

Alanya'ya gelen misafirlerin ve yerleşik yabancıların sorunlarını çözmek için çalıştıklarını söyleyen Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven şunları kaydetti: ''Alanya'ya Göç İdaresi Alanya Grup Başkanlığını açtık. Göç İdaresi'nin müstakil bir şube olması için çalışıyoruz. Göç İdaresi Alanya Grup Başkanlığının da daha çok personelle hizmet vermesi için uğraşacağız. Yerleşik yabacıların rahatı ve mutluluğu için yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar yürütüyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki günler aydınlık olacak. Alanya gerek yutiçinde, gerek uluslararası alanda turizmde hak ettiği payı alacaktır.'' Alanya İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka da yaptığı konuşmada, Alanya genelinde suç ve suçlularla etkin bir mücadelece gerçekleştirildiğini belirterek Alanya’da güven ve huzurun sağlamak için bütün gayretleri ile çalıştıklarını söyledi. Emniyet Müdürü Saka, basın mensuplarından yapılan haberlerin doğru kaynaklardan alınmasını istedi. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Hati ise, Alanya’nın huzur ve güveni için koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Binbaşı Hati, Alanya’nın güvenilir bir ilçe olduğunu söyledi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim de yaptığı konuşmada gazetecilerin sorunlarını dile getirerek sağlıklı bir bilgi akışının doğru habercilik açısından önemli olduğunu belirtti. AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven'e teşekkür etti.