Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Yıldırım: GSS Borçlarıyla İlgili Yeni Çalışma Yapılacak

21 Haziran 2016 Salı

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, GSS borçlarıyla ilgili yeni bir çalışma yapılacağı müjdesini verdi.

GSS BORCUYLA İLGİLİ MÜJDE VERDİ

Sosyal güvenlik alanında da köklü düzenlemeler yapıyoruz. Genel Sağlık Sigortası nedeniyle mağduriyetler yaşanıyor. Gelir testi yüzünden, bir takım borçlar çıkarılıyor. Yaşlı, engelli bakım aylığı gibi ödemeler kesiliyor. Bu şikayetler bolca geliyor. Bunu ortadan kaldıracak, yeni bir düzenlemeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız yapıyor, bunu da Meclis'e getireceğiz. Biz vatandaş mutluysa varız, vatandaşımız mutlu değilse bizim hükümet olmamızın ne anlamı var?

DÜNYANIN EN FAZLA BÜYÜYEN 5. ÜLKESİ

AK Parti bütün Türkiye'nin, bütün vatandaşlarımızın partisidir. AK Parti bütün vatandaşlarımızın hukukunu korumayı esas etmiştir. Ayrımcılık yapanlar bizim bu hassasiyetimizi asla anlayamazlar. İşimiz hizmet, gücümüz millet dedik, bu günlere geldik. Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü her şeyin üzerinde tuttuk. Demokrasiyle ekmeğimizi, aşımızı büyüttük. Hukuk devleti anlayışıyla vatandaşımızın hukukuna sahip çıktık. Bundan sonra da aynı istikamette devam edeceğiz. İyi ki AK Parti var. Türkiye 2016'nın ilk 4 ayında dünyanın en fazla büyüyen 5 ülkesi arasına girmeyi başardı. Türkiye büyüyor ama dünya ekonomileri küçülüyor. Bütün umut erici gelişmelerin arkasındaki sır iki kelimedir; Güven ve istikrar. Sağlam ve güçlü iradeyle 14 yılda Türkiye ekonomisin şaha kaldırdık.

AK PARTİ TÜRKİYE PARTİSİDİR"

"Hükümetimizi kurulalı yarın bir ay olacak. Daha önceki hükümetlerdeki gibi ilk amacımız demokrasimizi geliştirmek. Bu dönemde hükümetimiz ve bütün kurumlarımız heyecanla Türkiye'yi daha büyütmek için aynı kararlılıkla çalışmaya devam edecek. Geçen hafta düzenlediğimiz iftarda AK Parti hareketinin bir erdemliler hareketi olduğu bir kez daha ortaya çıktı. AK Parti geçmişten aldığı tecrübeyi geleceğe taşıyan bir Türkiye partisidir" dedi.