Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

EGEA SERİSİ TAMAMLANDI

26 Eylül 2016 Pazartesi

FIAT Egea Gürses Plaza'da showroomlarında görücüye çıktı. Cumhuriyet Mahallesi, Çevreyolu üzerinde bulunan Gürses Plaza'da deneme sürüşü için otomobil severleri bekleyen FIAT Egea'da kullanıcılar için her şey düşünülmüş durumda.

FIAT Egea Gürses Plaza'da showroomlarında görücüye çıktı. Cumhuriyet Mahallesi, Çevreyolu üzerinde bulunan Gürses Plaza'da deneme sürüşü için otomobil severleri bekleyen FIAT Egea'da kullanıcılar için her şey düşünülmüş durumda. Tofaş'ın son olarak yaptığı en büyük yatırım olma özelliği taşıyan Fiat Egea'nın Sedan, Hatchback ve Station olmak üzere 3 versiyonu bulunuyor. Bursa'da üretilen yüzde 80'i yerli üretim olan Fiat Egea 51 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Fiat markasına Sedan pazarında büyük güç katan Egea'nın dizel ve otomatik şanzımanlı versiyonu, Türkiye'de satışa sunuldu. Geçtiğimiz günlerde 'Autobest 2016 Ödülü'nü alarak Avrupa'nın en iyi otomobili ünvanını kazanan Fiat Egea'nın 1.6 litre dizel ve 6 ileri otomatik şanzımanlı versiyonu 77 bin 400 TL'den başlayan rekabetçi anahtar teslim satış fiyatı ve 5 yıl/100 bin garantisiyle dikkat çekiyor. 

Gürses Plaza Satış Danışmanı Rıdvan Türker, Egea modelinde Hatchback, Sedan ve Station olmak üzere 3 kasamız mevcut. Şu an Station Vagon da aramıza katıldı. Bununla beraber 3 kasamız tamamlandı. Aracımızda 1/4 95 beygir benzinli, 1/610 beygir dizel otomatik 1/3 95 beygir dizel manuel 1/620 beygir dizel otomatik ve 1/621 dizel ve manuel olmak üzere her segmentte yeterli donanıma sahip. Egea dizel otomatik 120 beygir TCT şanzıman, 320 Newton metre torkuyla rakiplerine göre oldukça ön plana çıkıyor. Çift kavramalı şanzıman vites geçişlerinde kesinlikle sarsıntı yapmayıp sonsuz bir ivmelenmeyle konforlu bir sürüş sağlıyor. Bunun yanında araçta donanım anlamında en alt ve en üst versiyon arasında yaklaşık 4'er bin liralık geçiş mevcut. Sürücü, yolcu, yanda ve perdelerde 6 hava yastığı mevcut. Dijital klima, geri görüş kamerası, otomatik MP3 çalar, hız sabitleyici pürüz kontrolü araçta standart olarak yer alıyor. Ayağında 17 inç alaşım jantlar, önünde viraja duyarlı sistem bulunuyor. Arkasında park sensörü ve geniş görüş kamerasıyla destekleniyor. 6 adet hava yastığına ilaveten ABS, HBD, ASR, ESP yokuş kalkış destek sistemleri mevcut. Kullanım anlamında oldukça konforlu. İç hacim olarak oldukça geniş. 5 kişilik bir ailenin rahatça sığıp seyahat edebileceği bir araç. 520 litre bagaj kapasitesi bulunuyor. Çocuklu aileler için geniş bir bagaj kapasitesi mevcut.  Arka diz mesafesi oldukça geniş. 3 kişi çok rahat şekilde sorun yaşamadan yolculuk yapabilir. Egea araçlarında 5 yıl 100 bin kilometre garanti bulunuyor. Araçta koltul sırtı yatırılarak da uzun malzemeler ileriye doğru uzatılarak yeterli bagaj sağlanabilir. Otomobil severleri Gürses Plaza'ya bekliyoruz. Test sürüşlerimiz mevcut. Dileyenlerle güvenli bir şekilde test sürüşü yapmak isteriz" dedi.