Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Bahçeli'den İL sözü

24 Mayıs 2017 Çarşamba

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplu açılış törenleri için Alanya'ya geldi. Bahçeli Alanya'ya il desteği sözü verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı Alanya Belediyesi’nin toplu açılış ve temel atma töreninde ilk olarak kürsüye Alanya Belediye Başkanı geldi. Başkan Adem Murat Yücel 216 projenin 304 milyon liraya mal olduğunu anlattığı konuşmasında MHP’li Belediye olarak Alanya’da büyük ve önemli hizmetlere imza attığını söyleyid. Yücel, “Alanya tarihine MHP’nin ismini yazmak için elimizden gelen tüm gayretle çalışıyoruz” dedi. Yatırımların cinevizyon eşliğinde vatandaşlara izletildiği törende Başka Yücel, Bahçeli’ye ve Alanya halkına daha iyi hizmetler için daha çok çalışma sözü verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de konuşmasında Türk tarihi ile başladı. Bahçeli "Türk milleti vatandaşlaştırdığı her toprağa umut, hayat taşımıştır. Kültürümüzde halka hizmetin hakka hizmet olduğu bugün de korunmalı ve yaşatılmalı. Kim Alanya'nın gelişmesi için bir çivi çakmışsa bizim nazarımızda kıymeti, değeri vardır.” dedi. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Yatırımların çalışmaların yaygınlaşması hedeflerimizin arasındadır. Sağlıktan, sportif taleplere eğitimden ticaretin yaygınlaşmasına kadar planan yatırımların hayata geçirilmesi sorumluluklarımız arasında. Antalya Akdeniz'in incisi hem de dünyaya açılan penceresi ama Antalya'nın incisi de Alanya. Alanya'nın gelişmesinden de mutluluk duyuyorum.  Buradaki eserlerin açılışında bulunmaktan mutluyum. Alanya'nın çehresi Türkiyenin ruhudur. Ama ne yazık ki Alanya'nın sorunları da var. Geçen yıl birçok otel sezon ortasında kapanmak zorunda kaldı. Rus uçağının düşürülmesi sonrası MHP görevlendirdiği bir heyetle turizmcilerin sorunlarını yerinde tespit etti. Bu yıl geride kalan yıldan daha bereketli olacak,turizmle ilgili sorunlar aşılacak." Alanyalı çiftçilerin sorunlarını takip ediyoruz" diyen Bahçeli, "Alanya'nın ileri gitmesi için gece gündüz çalışan Alanya Belediye Başkanı Yücel ve belediye çalışanlarını kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

MHP Lideri Bahçeli konuşmasının ardından MHP Milletvekilleri, İl Başkanı, İlçe Başkanı, Alanya Belediye Başkanı ve Alanyalı özel çocuklarla birlikte açılış kurdelasını kesti. Bahçeli, kürsüden konuşması bittikten sonra kendisine gösterilen İL olma talebini anlatan parkartı açan vatandaşlara seslendi. MHP Genel Başkanı, referandumda oluşturulan AKP-MHP İşbirliğine atıfta bulunarak, refeandumda sonra sıranın il yapılacak ilçelere gelmesi gerektiğini belirtti, bu hususta Sayın Cumhurbaşkanı’ndan talepte bulunacağını belirten Bahçeli “Alanya’nın il olması içi gereken desteği vereceğim” dedi.