Tavşandamı'nda Bahçeli'ye jest

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Tavşandamı'nda Bahçeli ve Alanya halkına sürpriz yaptı. Yücel, alanın isminin "Tavşandamı Devlet Bahçeli yaşam alanı" olduğunu ilan etti. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, toplu açılış töreninden sonra Alanya Belediyesi’nin hizmete kazandırdığı alanlarda da incelemelerde bulundu. Bahçeli ve beraberindekilerin ilk durağı Tavşandamı oldu. Girişte Alanya Belediyesi'nin sürprizi ile karşılanan Bahçeli, alana isminin verildiğini gördü. Başkan Yücel'in jesti karşısında şaşıran MHP Lideri teşekkür etti.

Alanı yürüyerek gezen Bahçeli, parkta yapılan düzenlemeleri başarılı bulduğunu ifade etti. Park konusunda sık sık  Yücel den bilgi alan MHP Genel Başkanı, alanın ortasına dikilen bayrakla da hatıra fotoğrafı çektirdi. Partililer Bahçeli ile fotoğraf çektirme yarışına girdi. Tavşandamı ziyaretinde Alanya Muz Lifi projesi hakkında da bilgi alan Bahçeli, ürünleri inceledikten sonra seri üretim yapılıp yapılmadığını sordu. Misafirler için hazırlanan ikramları da inceleyen MHP Lideri, yöresel lezzetler konusunda bilgi aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ardından Aladdin Keykubat parkının açılışını yaptı. Keykubat heykeli önünde hatıra pozu veren Genel Başkan, fotoğraf çektirme tekliflerini de geri çevirmedi. Belediye Başkanı Yücel, burada Bahçeli’ye Keykubat heykelinin minyatürü ve Alanya'nın simgesi olan Çift başlı Kartal tablosu hediye etti.

Uçağının hakeret saatinin yaklaşması nedeniyle Alanya’dan ayrılmak zorunda olduğunu açıklayan Bahçeli’nin Yücel'e son sözü "İyi bir gün geçirdik güzel bir program oldu Adem Başkan " cümlesi oldu.