Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Yüzde yüz yerli sofra

17 Haziran 2017 Cumartesi

150 çeşit geleneksel yemek aynı sofrada buluştu. 

Yüzde yüz yerli sofra

Wome Otel’de gerçekleştirilen İstikbal Köklerdedir etkinliğinde ünlü şefler Türk, Osmanlı, Anadolu ve Ortadoğu mutfağından yemekler  yaptılar. Geleneksel lezzetler etkinliğinde Alanya bölgesindeki otellerde görev yapan şefler hem ustaydı hem öğrenci. Amacı turistik tesislerde geleneksel mutfakların yer almasını sağlamak olan etkinlikte birbirinden farklı lezzet tadım için yapıldı.

Wome Otel müşterilerinin tadım yaptığı etkinlikte soslar başta olmak üzere baharat çeşitleri yemeklerde ön plana çıktı. Et yemekleri, sebze türleri, tatlılar, pide ve ekmek çeşitlerinin birarada olduğu tadım etkinliğinde 150 çeşit yemek yapıldı.Etkinliğin mimarlarından Hataylı Şef İbrahim Selam, Osmanlı, Türk, Anadolu ve Orta Doğu mutfağını buluşturmak amacıyla yola çıktıklarını söyledi. Geleneksel mutfakların yaşatılması için çaba gösterdiklerini belirten Selam “Öz mutfağımızda herşey var. İstikbal Köklerdedir” dedi.

Bir başka Şef Deniz Karagöz ise meslektaşlarına çağrı yaptı “Yöresel yemeklerini mönülerimize koyalım. İthal soslar değil, yöresel soslar kullanalım. Bizim mutfağımızda herşey var” dedi.