Macar acente iflas açıkladı

03 Temmuz 2017 Pazartesi

Macaristan'dan Türkiye'ye turist getiren turizm firması Green Travel iflas etti. 

 

Macaristan'dan Türkiye'ye turist getiren turizm firması Green Travel iflas etti. Şirketin Side ve Alanya başta olmak üzere Antalya genelinde 1.000 yolcununun kaldığı öğrenildi. Alanya’daki yolcuların ülkelerine dönebilmesi için ALTİD ve ALTSO harekete gçeti.

İflas, şirket web sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu cümlelerle duyurdu: ''Green Holidays olarak, bundan sonra tur operatörlüğü faaliyetlerine devam edemeyeceğimizi ve sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getiremeyeceğimizi üzülerek belirtiyoruz.''  Şirketin finansal güvenliğinin UNIQA Biztosító Zrt trafından sağlandığı belirtilen açıklamada, bundan sonraki süreçte her türlü ödeme ve tazminat için söz konusu şirketin yetkili olduğu duyuruldu.

Şirketin yükümlülüklerinin yerine getirilmesi için resmi kurumlarla sigorta şirketinin birlikte çalışması gerektiği belirtilen açıklamada, şirketin operasyonlarını durdurmasından dolayı mağdur olan yolcuların da taleplerini direkt olarak sigorta şirketine bildirmeleri gerektiği ifade edildi.