Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

CHP'li Türktaş'ı genel merkez savundu

05 Temmuz 2017 Çarşamba

CHP Genel Merkezi, İl Disiplin Kurulu'nca alınan, Şevki Türktaş hakkındaki cezai yaptırımm gerek olmadığına karar verdi.

CHP İlçe Yönetimi’nin Antalya İl Disiplin Kurulu’na müracatı ile hakkında uyarma cezası kararı alınan CHP’li Şevki Türktaş’ın genel merkeze yaptığı müracaat kabul edildi. CHP Genel Merkezi, Türktaş hakkında cezai yaptırıma gerek olmadığına karar verdi.

CHP Genel Merkezi’nde 9 Haziran 2017 tarihinde yapılan toplantıda alınan karar, CHP İlçe Yönetimi ile cezalandırılması talep edilen eski ilçe başkanı Şevkü Türktaş’a dün teblig edildi. Gönderilen yazıda, 9 Ocak 2017 tarihinde Antalya İl Disiplin Kurulu tarafından alınan, uyarma cezası kararına dair Şevki Türktaş tarafından yapılan itirazın incelendiği ve cezayı gerektirecek bir duruma rastlanmadığı bildirildi. CHP Genel Merkezi’nin yazısında “Sosyal medya paylaşımları ile partililerin kişilikleri ile uğraşmak, parti üyeler ihakkında küçük düşürücü sözler kullanmakla suçlanmış. İncelenen sosyal medya hesaplarında yer alan ifadelerin siyasi eleştiri niteliğide olduğu anlaşılmış. İl disiplin kurulunun kararının kaldırılması gerekmiştir” denildi.

CHP Genel Merkezi Yüksek Disiplin Kurulu Sekreteri Ali Hikmet Akıllı imzası ile ilçeye gönderilen yazı ile Türktaş hakkında verilen kararın iptal edildiği açıklandı. Bilindiği üzre, CHP İlçe Yönetimi geçtiğimiz aylarda kendi içinde yaptığı değerlendirme neticesinde Şevki Türktaş’ın parti tüzüğüne aykırılıklar sergilediği iddiasıyla partiden ihracı ve cezalandırılması ile ilgili bir karar alarak il yönetim kuruluna iletmişti. CHP Antalya İl Disiplin Kurulu da ilçeden gelen talep üzerine uyarma cezası kararı almıştı.