Aday Tos, rest çekti

11 Temmuz 2017 Salı

Parti binasında açıklama yapmasına izin verilmeyen  AK Parti İlçe Başkan Adayı mevcut yönetimi kardan adama benzetti. Sabri Tos, "Güneş doğdu kardan adam eriyor" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Alanya İlçe Başkan Adayı olmaya karar veren Sabri Tos'ın adaylık ilanını parti binasında yapmasına izin verilmedi. Adaylığını saat 14:00'te teşkilat binasında yapacağını dün duyuran Tos ve arkadaşları, teşkilat binasına gelmeden önce çok sayıda polis Ak Parti ilçe teşkilatı önünde önlem aldı. AK Parti İlçe yöneticileri de tos ve arkadaşlarını kapıda karşıladı ve teşkilata girişe izin verilmedi. İlçe yöneticileri Tos ile teşkilatta kısa süre görüşürken polis kapıda nöbet tutarak kimseyi içeri almadı.

Yöneticiler ile yaptığı görüşmenin ardından teşkilat binası önünde adaylığına ilan eden Tos, tüzükte olmamasına rağmen partide açıklama yapmasına izin verilmediğini söyledi. Aday Tos, İlçe yöneticilerinin İl başkanın  emrini uyguladıklarını ifade ettiler dedi. Dün partiyi vatandaşa kapatanlar bugün de bize kapatıyor” diyen Tos, solmuş teşkilat tabelasını göstererek “Metal yorgunu tabelayı değiştirmeye geliyoruz” dedi.

Takvime göre 19 Temmuz’da delege seçiminin yapılacağını belirten Tos, süreci yakından takip edeceklerini belirtti. Yola çıkışını "Dim barajı patlarsa Kestel ve Tosmur'un  yapacak bir şeyi  kalmaz” sözü ile örnekleyen aday Sabri Tos, parti tabanının değişim istediğini söyledi. 

"Partiyi karıştırmaya geldi" eleştirilerine de yanıt veren Tos "Kardan adamın ömrü güneş çıkıncaya kadardır. Güneş çıktı onun ömrü bitti" dedi. AK Parti kurulduğundan beri Alanya’da yerel seçimlerde başarılı olamadığına dikkat çeken Tos "Ben 31 Mart’ta koltuğa Ak partili Başkanı oturtamazsam sabahı görevi bırakırım" dedi.