Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Yeşildal açtı ağzını, yumdu gözünü

13 Temmuz 2017 Perşembe

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe yönetiminin disiplin kuruluna sevk ettiği Ertuğrul Yeşildal için ceza verilmesine gerek olmadığına karar verildi. 

İl Disiplin Kurulu’nun  uyarma cezasını kaldıran CHP Yüksek Disiplin Kurulu Şevki Türktaş'ın ardından Yeşildal için de “suç işlememiştir kararı” verdi. Konuyla ilgili parti binasında yapmayı planladığı açıklamayı yönetimden onay alamadığını için bir cafede yapan Ertuğrul Yeşildal, partide açıklama yapmasına izin verilmemesine kırıldığını söyledi.

CHP İlçe Başkanı Ali Takavut’un kendisine yönelik bir gazetede yer alan açıklamasına değinen Yeşildal "Üç gün içinde bu açıklamayı tekzip etmezse ona dava açacağım” dedi.Parti içinde yapıcı muhalefetin olması gerektiğini savunan Yeşildal "Parti içi muhalefeti susturmak için disiplin sürecini kullanmak kimseye bir fayda sağlamaz" dedi. Sosyal medyada yaptığı bir açıklama nedeniyle disipline gönderildiğini belirten Ertuğrul Yeşildal "Bunların yanlış hesabı Bağdat'tan döndü" açıklamasında bulundu.

“Bu açıklamayı partide yapmak isterdim” diyen Yeşildal, kongrede ilçe başkan adayı olmadığını, sadece delegeliğe aday olduğunu belirtti. Takavut'un kendisine yönelik sözlerine sert tepki gösteren Yeşildal "Ben Cumhuriyet Halk Partisini kapandıktan sonra yeniden kuran 900 kişiden biriyim" dedi. “Ali Takavut lokal köşelerinde taş kırarken, ticari zekasıyla otel sahibi olurken biz terimizi Cumhuriyet Halk Partisi için akıtıyorduk” diyerek eleştirisini sürdüren Yeşildal, İlçe başkanı Takavut'un  geçmişte başka partiyi çalıştığı için CHP’den atıldığını söyledi.

Ertuğrul Yeşildal, “Ben CHP için dört kez yargılandım, bu yetmez mi” deyi sordu. Ali Takavut'un CHP İlçe Başkanlığına yakışmadığını savunan Yeşildal, “ inşallah daha iyi bir başkan seçeceğiz” dedi.