Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Türktaş'ın genel merkez kozu

20 Temmuz 2017 Perşembe

CHP Alanya İlçe Yönetimi’nin ceza verilmek üzere disiplin kurula gönderdiği Eski İlçe Başkanı Şevki Türktaş’ın karara cevabı Genel Başkan Kılıçdaroğlu ismiyle oldu. 

CHP’nin Salı günü yapılan grup toplantısına katılan eski ilçe başkanları Şevki Türktaş, İbrahim Demir ve Salim Kanık toplantı sonunda Genel Başkanlık makamında Kılıçdaroğlu ile 1.5 saat görüştüler. “

ÇİZMELERİ GİY ŞEVKİ”

Türktaş’ın ofisinden yapılan açıklamada “Kılıçdaroğlu, Türktaş'a talimat verdi Şevki, çizmeleri giyin!” cümlesi yer aldı. Görüşme ile ilgili açılama yapan Türktaş, “sayın genel başkanla ülke sorunları hakkında görüştük. Antalya hakkında, sorunları ve çözümleri dile getirdik. Kendisi bize “ülkenin gidişatının iyi olmadığını bu nedenle 2019 seçimlerine çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Bunun için sizlerin şimdiden seçim startını vermenizi istiyorum. Bölgenizde çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayın. Ben size bir telefon kadar yakınım" dedi. Türktaş, "Ben ve arkadaşlarım bu talimatlar doğrultusunda gecemizi gündümüze katarak var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Türktaş bu açıklaması ile genel başkandan aldığı onayı ortaya koymuş olurken bir anlamda da ilçe teşkilatının aldığı kararın yok hükmünde olduğunu ifade etti. Bilindiği gibi CHP Alanya İlçe Teşkilatı geçtiğimiz aylarda da benzer bir karar alarak TürktAş ve Ertuğrul Yeşildal’ı disipline göndermiş, karar genel merkezden dönmüştü.