Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

10 gün tatil yüzleri güldürdü

15 Ağustos 2017 Salı

Bakanlar Kurulu tatil kararı aldı, turizmci karardan memnun kaldı. 

Bir süredir gündemde olan bayram tatili süresinin uzatılması konusundaki öneri Bakanlar Kurulu’nda görüşüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteklediği tatil kararı Bakanlar Kurulu’ndan çıktı. Kurban Bayramı tatilinin uzatılması turizmciyi memnun etti. Turizmciler, tatil süresinin uzatılmasının sektöre olumlu yansımaları olacağını ifade etti.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili “Bayram tatilinin 10 güne çıkmış olması özellikle iç pazarda ciddi bir hareketlilik getirecektir. Dönemin hava koşuları ve fiyatların uygun olması hem de bayramımız olması turizmle ilgilenen bölge ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacaktır. İnsanların daha rahat ve keyifli bir ortamda okullar başlamadan tatile çıkmaları anlamına geliyor emeği geçenlere teşekküre ederim.”

Market işletmecisi Seher Çetiner: Müşteri bizim için her zaman verimli esnaf olduğumuz için Bu yılda öyle olacaktır tatilin uzatılmasına sevindim.

Taksici esnafı Mustafa Keskin: 10 gün boyunca harçlığımızı çıkartırız. Yerli bizim için iyi. Alman Hollandalı ve İsveçli olursa iyi ancak Türk müşteriler daha iyi. Yerli müşteri en çok Alanya Kalesi, Dim Çayı, Manavgat ve Side gibi turistik yerlere götürüyoruz. Bu tatil oldukça iyi olacak.”

Aşçıbaşı Mesut Erdana “Son 2 yıldır durgun geçen turizm sezonunda bayram tatilinin 10 güne çıkması turizm sektörünü olumlu yönde etkileyecek Olumlu karşıladım. Sezon sonun son günlerinde esnafın yüzü gülecek.”

Turizmci Ümit Yaşar: Turizm ülkemizin kalbi ve bunu en nadide bir şekilde korumamız gerekiyor. Turizmci olarak bunu müjdeli bir haber olarak aldık. Sektöre hareketlilik getireceğine umudum var. Hizmet sektöründe herkes mutlu olacaktır inşallah hepimiz için hayırlı.”