Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Caz Günleri'nde muhteşem performans

22 Eylül 2017 Cuma

14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Alanya Caz Günleri, Selen Beytekin'in sahne performansıyla başladı.

Alanya Caz Günleri, Selen Beytekin'in sahne performansıyla başladı. Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Alanya Uluslararası Alanya Caz Günleri, Selçuklu Sultanı Aladdin Keykubat'ın emri ile inşa edilen tarihi Tersane manzarası eşliğinde Kızılkule Meydanı'nda kurulan konser alanında başladı. Caz günlerinin ilk gününde vokalist Selen Beytekin, trompette Şenova Ülker, saksafonda Engin Recepoğlları, trombonda Bulut Gülen, piyanoda Ercüment Orkut,  kontrbasta Ozan Musluoğlu, davulda Ferit Odman eşlik etti. Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği konsere ilçedeki turistler de yoğun ilgi gösterdi.
BAŞKAN YÜCEL SANATSEVERLERİ CAZ DİNLEMEYED AVET ETTİ
Konserde açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 14. Uluslararası Alanya Caz Günleri’nin başladığını söyledi. Başkan Yücel,” Çok renkli ve muhteşem simaların olduğu çeşitli milletlerden misafirlerimiz geldi. Uluslararası nitelik taşıdığını buradan da görüyorsunuz. Ve yine ülkemizin bir çok şehrinden izleyiciler var.  Bu bizlere festivalin ne kadar önemli ve renkli geçtiğini gösteriyor. Tüm caz severleri 4 gün sürecek olan Alanya Caz Günleri’ne bekliyorum. Alanya, dünyanı nen güzel ve güvenli şehri. Kızılkule, tersane ve limanın eşsiz zenginliğini de hep birlikte bu sayede görüyoruz” dedi. 
caz tutkunlarından Mehmet Kural, harika bir akşam caz anlatılmıyor yaşamak lazım, Müthiş keyif alıyoruz, kalabalıktan ve ilgi müthiş. Sadece bu akşam değil 3 gün daha bu coşku devam edecek. Sosyal medyadan da çağrı yaptım lütfen bütün Alanya'yı bu keyfi yaşamaya davet ediyorum". 
Alanya Caz Günleri’nin ikinci gününde sahne alacak olan Big Al & The Jokers grubu üyeleri ise Letonya'dan etkinliğe katıldıklarını ifade ederek, Alanya'nın doğasını tarihi ve turistik yerlerine hayran kaldıklarını belirttiler. 
Festival kapsamında bu gece solistliğini Algirdas Suminskas'ın yaptığı Big Al & The Jokers grubu sahne alacak. 23 Eylül'de Jennah Ball ve Şenay Lambaoğlu peşe peşe sahne alacağı festivalin son gününde ise Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stras sahneye çıkacak.