Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Facianın eşiğinden döndük

17 Ekim 2017 Salı

Kepçe yüklü tır Sugözü Mahallesi'nde kaza yaptı. İlköğretim okulu önündeki kazada faciadan kıl payı dönüldü. 

Sugözü Mahallesi Kocahasanlı Mevkiinde yaşanan kazada, yokuş aşağı inen kepçe yüklü TIR, Dr. Şahin -Birsel Biçer İlkokulu yanında freni boşalınca taşıdığı tonlarca ağırlığında ki kepçenin etkisiyle yokuş aşağı hızla hareket ederek kontrolü kaybetti.

Veli Çağlar idaresinde ki TIR önce yol kenarında ki metal elektrik direğine çarpıp direğin bazı aksamları ile enerji hatlarını kopardı. Ardından sürücüsünün son anda yaptığı manevra ile direğin hemen altında ki evlere girmemek için refüje çarparak TIR durdurulmasına rağmen, çarpmanın etkisiyle kepçe devrildi. kazada TIR şoförü yara almazken beraberinde ki bir kişi ise hastaneye kaldırıldı.

Kazanın ardından kısa sürede olay yerine giden mahalle muhtarı Hasan Uysal, önce elektriği kestirdi ardından polise bilgi verdi. Muhtar Uysal, şoförün ustaca manevrası sayesinde büyük bir felaketin önlendiğine dikkat çekti.

Mahalle sakinleri ise 2 ayrı devler okulu olmasına rağmen kaldırım olmadığı için çocukların yoldan yürüyerek okula gelip gitmek zorunda kaldıklarını bu konuda yetkililerin önlem almasını istedi. Kazanın hemen ardından çalan son ders zili ile birlikte okuldan çıkan öğrenciler ise ailelerin serzenişinde belirttiği gibi kaldırım olmayınca yoldan yürüyerek kazanın yaşandığı alandan geçerek evlerine gittiler.