Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Bakan'dan Başkanlara Özür Ayarı

21 Ekim 2017 Cumartesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başarıyı heekesin sahiplenmesine rağmen Alanya'da ki su baskını gibi hataların sahiplenilmemesini eleştirerek yanlış yapımca özür dileyin tavsiyesinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya'da yapılacak Türkler Entegre Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi'nin temeli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla atıldı. Temel atma törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ve İbrahim Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Alanya Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve çok sayıda davetli katıldı.

"TEŞEKKÜR ETMESİNİ BİLMEMİZ LAZIM"

Törende konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tesisin hayata geçirilmesinde emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e teşekkür etti. Bakan Çavuşoğlu, "Hizmeti kim yaparsa teşekkür etmesini bilmemiz lazım. Bir belediye başkanını övdüğün zaman farklı bir partiden hemen 'O belediye başkanı acaba Ak Parti'ye mi geçecek?' deniliyor. Ben bazen Muhittin Böcek'i de (Konyaaltı Belediye Başkanı-CHP) övüyorum veya Manavgat'taki belediye başkanını da (Şükrü Sözen-CHP). Partisi önemli değil, bu kısır döngüden kurtulmamız lazım. Her şey siyasi parti değil kardeşim" diye konuştu.

BAŞKANLARA UYARI

Hizmet edene teşekkür etmenin bilinmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, Alanya'da su baskınıyla gündeme gelen köprülü kavşakla ilgili ise hem Büyükşehir Belediyesi hem Karayolları hem de Alanya Belediyesi'ni eleştirdi. Bakan Çavuşoğlu, "Ucuz kredilendirme yapmayacaksın kardeşim. Hakiki, samimi yaklaşacaksın. Şimdi bizim Alanya'da köprülü kavşak yapıldı, yapılıyor. Herkes 'Ben yaptım' diyor. Sonra sel bastı, herkes birbirini suçlamaya başladı. Hani yapılırken hep siz yapıyordunuz, ne güzel yapıyordunuz. O zaman orayı su bastığı zaman da çıkıp bir özür dileyeceksiniz. Bu herkes için geçerli" ifadelerini kullandı.