Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Hastane Bahçesi Turunç Kokacak

31 Ekim 2017 Salı

Alanya Belediyesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yeni yapılan caddelere Alanya’ya özgü turunç ağaçları dikti.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde parklarda ve refüjlerdeki bitkilendirme çalışmalarına devam ediyor. Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarında yol çalışmaları nedeniyle sökülen ağaçlar bakımları yapılarak saksılandı. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yapılan kaldırımların da bitki ve ağaç dikimleri tamamlandı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Ekiplerimiz tüm mahallelerde eksik kalmış olan bakım ve dikim çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar neticesinde kısa süre önce ulaşıma açtığımız ALKÜ çevresindeki imar yollarının da ağaçlandırılmasını ve peyzajını yaptık. Altyapısı ve üstyapısı ile hizmete sunduğumuz caddelerimizi şık görselliği ile de vatandaşlarımızın beğenisine sunmaya devam ediyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarında özellikle Alanya’mıza özgü bitkileri tercih ediyoruz.  Hastane yoluna da bu anlamda turunç ağaçları diktik.” dedi.