Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Dolu seraları yıktı

19 Kasım 2017 Pazar

Alanya'da sabah saatlerinde aniden başlayan yağmurlar birlikte Türkler, Payallar  ve Konaklı Mahallelerinde 100 hektar sera dolu yağışı nedeniyle zarar gördü.

Dolu seraları yıktı Dolu seraları yıktı Dolu seraları yıktı Dolu seraları yıktı Dolu seraları yıktı Dolu seraları yıktı Dolu seraları yıktı

Alanya'nın muhtelif noktalarında etkili olan yağmurlar birlikte yağan dolu, bazı bölgelerde tarım alanlarını etkisi altına alarak seraların çökmesine ve yıkılmasına neden oldu. Konaklı, Payallar ve Türkler Mahallerinde etkisini gösteren dolu yağışı ve seralarda ki görüntüler vatandaşlar tarafından cep telefonları ile kaydedilerek sosyal medyadan paylaşıldı. 

YAĞIŞ SALI SABAHINA KADAR SÜRECEK

Meteoroloji yetkilileri pazartesi günü şiddetini arttıracak olan yağmurun Salı sabah saatlerinde kadar etkisini aralıklarla sağanak şeklinde sürdüreceği yönünde uyarıda bulunduğu Alanya'da iç kesimlerde sıcaklık düşünün yaşanacağını ve yükseklerde kar yağışının görüleceğini belirtti.

100 HEKTAR SERA ÇÖKTÜ

Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu ise  konuyla ilgili yaptığı incelemenin ardından yaptığı açıklamada dolu yağışından dolayı üreticilerimize ait tahmini 90-100 dekar alandaki serada çökme meydana geldi dedi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet rüzgar ve yetkililerde  bölgede incelemede bulunarak hasar tespit çalışmasına başladı.