Belediye kasasına 3 milyon 834 bin gelir

28 Aralık 2017 Perşembe

Alanya Belediyesi ilçedeki bazı taşınmazları 2 ile 5 yıl arasında değişen sürelerde ihaleye verdi. İhalelerden belediye kasasına 3 milyon 834 bin para girişi oldu.

Alanya Belediyesi Haftalık Encümen Toplantısında, aralarında Belediye Çay Bahçesi, aquapark ve işyerleri ve vsallar Mahallesi’nde bulunan bir akaryakıt istasyonunun da aralarında olduğu taşınmazların ihalesi gerçekleştirildi. Bu ihalede belediye kasasına 3 milyon 834 bin 450 TL girdi.

2017 yılının son Encümen Toplantısını gerçekleştirdiklerini kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, toplantıda ihalelerle ilgili de basına bir değerlendirmede bulundu. Başkan Yücel, “ Toplantımızda tüm birimlerimizden gelen konuları karara bağladık; bir de belediyemizin en değerli yerlerinden olan mülkiyetlerimizin ihaleleri vardı; kira sözleşmeleri vardı;  onları da gerçekleştirdik. İhaleleri alan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Belediye kasasına giren bu para Alanyamıza yeni yatırımlar, yeni projeler demektir. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AQUAPARK 2 YILLIĞINA KİRAYA VERİLDİ

Bugün yapılan Encümen Toplantısında Saray Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki aquapark ve işyerleri 2 yıllığına, Belediye Çay Bahçesi 1 yıllığına ve Avsallar Mahallesi İncekum Caddesi’ndeki akaryakıt istasyonu ise 5 yıllığına kiraya verildi. Diğer taşınmazlarla birlikte bu ihalelerden toplam 3 milyon 834 bin 450 TL gelir elde edildi. Aquapark ve işyerleri 2 milyon 210 bin TL, Belediye Çay Bahçesi 656 bin TL, İncekum Akaryakıt İstasyonu ise 366 bin TL’ye açık artırma usulüyle ihale edildi.