Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Canlı yayında kapıştılar

01 Ocak 2018 Pazartesi

Alanya Pazarcılar Odası Başkan Adayı Bekir Akış, KANAL A'da katıldığı canlı yayında Türkiye Pazarcılar Federasyonu’na genel başkan adayı olacağını açıkladı.

Canlı yayında kapıştılar

Cuma akşamı ekrana gelen, Gaye Coşkun’un hazırlayıp sunduğu Haberin Manşeti programına konuk olan Bekir Akış,  kendisinin başkanlığı döneminde federasyona olan borçların ödenmemesiyle ilgili eleştiriyi yanıtladı. Akış “Sadece biz değil Türkiye’deki tüm odalar borcunu ödememişti. Daha sora federasyon başkanı Alanya’ya gelerek borcumuzu sildiğini söyledi. İyi ki ödememişiz, böylece Oda’nın parası kasasında kaldı” diyerek ironu yaptı. Akış’ın bu sözlerine Türkiye Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca, canlı yayına whatsap üzerinden mesaj göndererek yanıt verdi.

KARACA: ZİMMETVAR”  

Bekir Akış’ın yanıtı üzerine programa yeniden mesaj gönderen Ali Karaca “TESK müfettişleri  Alanya Odası  denetledi. Rapor ortada. Zimmet, yolsuzluk daha neler belgelerle ispatlı” dedi.  Sözler üzerine belgelerin açıklanmasını isteyen Akış, Alanya Oda başkanı olduktan sonra Türkiye Federasyon Genel Başkanlığına aday olacağını ilan etti.

“İSPATLASIN ADAYLIKTAN ÇEKİLİRİM”

Alanya Pazarcılar Odası Başkan Adayı Bekir Akış, canlı yayında Alanya’da korsan pazarcı sayısının arttığını da söyledi. Akış,  “Tatilci bile pazarcı oldu. Kimse buna engel olmadı” diyerek mevcut yönetimi eleştirdi.  Oda’nın klimaları söktüğü ve geride borç bıraktığıyla ilgili hakkında ortaya atılan iddialara yanıtında Akış, Oda Başkanı Hasan Yiğit’e seslendi “Belgesiyle ispatlasınlar adaylıktan çekilirim” dedi.

Bekir Akış, Pazar esnafının son iki yıldır kan kaybettiğini, ekonomik açıdan zor günler yaşadığını söyledi. Akış, seçik caatmerini sıralarken, zincir marketlerin dükkan dışına açtığı manav reyonlarını eleştirdi, mevcut oda yönetiminin bunlarla mücadele etmediğini söyledi.

Akış, pazar esnafının son iki yıldır zor günler geçirdiğini, esnaf sayısındaki artış kadar zincir marketlerin manav tezgahlarının dükkan dışına taşımasının da esnaf için sorun teşkil ettiğini söyledi. Akış “Yasada belirtilmesine rağmen bu reyonlar dükkan içine alınmadı” dedi.