Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

İttifaktan hidroelektrik santrali çıktı!

02 Ocak 2018 Salı

Alanya Belediye Meclisi,  2017 yılında üç kez tartıştığı Kargıçayı üzerine Hidroelektrik santrali projesini, 2018 yılının ilk toplantısında MHP’nin oyları ile kabul etti. 

Alanya Belediye Meclisi yılın ilk toplantısı için bir araya geldi. Denetim komisyonu üyelerinin seçildiği  Belediye Meclisi’nde taşeron işçiler için şirket kurulmasına da karar verildi. Alanya Belediye Meclisi,  2017 yılında üç kez tartıştığı Kargıçayı üzerine Hidroelektrik santrali projesi de MHP’nin oyları ile kabul edildi. 

Yılın ilk toplantısında komisyonların bir aylık  çalışmasını karara bağlayan Belediye Meclisi, denetim komisyonu üyelerini de belirledi. 2018 Yılı içinde görev yapacak isimler Alper Birer, Mustafa Aras, Mehmet Kula, Mehmet Ali Tekin ve Tunahan Kasapoğlu oldu.

Öte yandan Alanya Belediye Meclisi Zabıtalar için ödenecek ek mesai ücretini 487 lira olarak belirledi. Konuyla ilgili söz alan AK Parti CHP sözcüleri zabıtalara tavan ücretin verilmesi önerisinde bulundu. Belediye Meclisi’nin gündemindeki bir başka konu ise taşeronların kadroya alınması konusuydu. Meclis bu kişilerin kadroya alınması konusunda çalışama yapacak şirketin kurulması yönündeki Alanya Belediye Başkanına yetki verdi. Belediye başkanı Yücel taşeronların kadroya alınması konusunda duyduğu mutluluğu ifade etti.

Yılın ilk toplantısında Kargıçayı üzerinde yapılması planlanan Hidroelektrik santrali konusundaki  plan  talebi  4. kez meclis gündemine geldi. 2017 yılında 3. kez gündeme gelen, oturumlarda CHP'nin hayır , MHP'nin çekimser oylarıyla alınamayan evet ya da hayır kararı bu kez MHP’nin evet oyu ile kabul edilmiş oldu. Konu meclis gündemine geldiği ilk oturumdan itibaren AK Partili üyeler Evet oyu veriyordu. Çoğunluk oyunun yetersiz kalması ile alınamayan karar MHP ve AKP'li üyelerin oyları ile kabul edilmiş oldu. 

Meclis'in son bölümünde söz alan Mehmet Ali Tekin, Kudüs davasında Filistin'den yana tavır almak için şehirde bir sokağa Kudüs adının verilmesi ve Kudüs’ e bir yapı inşa edilmesini önerdi.