Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Alltours: Türkiye 2018'de yeniden popüler olacak

27 Ocak 2018 Cumartesi

 Alman tur operatörü Alltours, düşük fiyatları ve kaliteli otelleri ile Türkiye'nin 2018'de yeniden popüler bir destinasyon olacağını açıkladı.Düsseldorf merkezli Alman tur operatörü Alltours, vergi öncesi karını yüzde 12.7 oranında arttırarak 63 milyon euroya. Şirketin yıllık cirosu yüzde 4.5 oranında artarak 1.4 milyar Euroya, yolcu sayısı ise yüzde 2.5 oranında artarak 1.66 milyona ulaştı.

Şirketin sahibi Willi Verhuven, elde edilen karın büyük oranda yeni yatırımlar için kullanılacağını açıkladı. Verhuven, en büyük yatırımı Allsun otellerine yapacaklarını kaydetti. Alltours'un şu anda operasyonda olan 34 oteli bulunuyor. Alltours 2018 yılında gelirlerini yüzde 5, yolcu sayısını ise yüzde 3 oranında arttırmayı hedefliyor.Bu yıl İspanya'ya 1 milyon turist götürmeyi hedefleyen Altours, Almanya'dan Mayorka kapasiesine 20 bin koltuk ekledi. Yunanistan satışları yüzde 30 oranında artan Alltours için bu ülke ikinci büyük destinasyon durumuna yükseldi.

Alman iş ve turizm dergisi fvw'da yer alan habere göre Alltours'un Türkiye satışların ise çift haneli artışlar var. Alltours Genel Müdürü Markus Daldrup, ''Yüksek kalitedeki otelleri ve yüksek olmayan fiyatlarıyla Türkiye'nin 2018'de yeniden popüler bir destinasyon olacağına inanıyoruz.'' ifadelerini kullandı.