Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

"Alanya'nın dengesi, mihenk taşı KANAL A"

06 Şubat 2018 Salı

KANAL A Televizyonu kuruluşunun 24. yıldönümünü kutladı. 

6 Şubat 1994 tarihinde yayıncılık hayatına başlayan KANAL A Televizyonu 24. Yaş gününü kutladı. Sürpriz kutlamada izleyicileri ve Alanya’nın yöneticileri ve KANAL A Televizyonunun yalnız bırakmadı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kiriş, CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, KANAL A Televizyonu yönetim kurulu üyeleri Ali Dizdaroğlu, Orhan Aydoğan ve Süleyman Tok ile birlikte yaş günün pastasını kestiler.

24 yıllık yayıncılık serüvenini değerlendiren KANAL A Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydoğan yaptığı değerlendirmesinde  “Alanya’da yayıncılığa başladığımız ilk günden bu yana aynı ilke ve prensiplerin peşinde olduk. Doğru, dürüst, tarafsız habercilik” dedik ve başardık. Alanya halkı da bu yönüyle KANAL A Televizyonunun her zaman destekledi, taktir etti. Halkımızın bize göserdiği destek, çalışanlarımızın özverisi ile bugünlere geldik. İlkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğimiz.” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de yaptığı değerlendirmesinde medyanın demokrasi için vazgeçilmez olduğunu söyledi, KANAL A Televizyonunun Alanya için önemine dikkat çekti. Yücel “Görsel ve yazılı basın bizim aynamız. Alanya’da yıllardır kamu görevi yapıyorsunuz ve takdir kazanan bir kuruluşsunuz. Başarılarınızın devamı dilerim” dedi.

AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kiriş “Önemli bir kamu hizmeti sağlıyorsunuz. Bizlerle halk arasında önemli bir köprüsünüz. Sizleri tekrik ediyoruz” dedi.

CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut “Basın, halkla bizi buluşturan, doğru bilgileri aktaran önemli bir görev yapıyorsunuz. Alanya açısından çok mutluyum basın Antalya’dan bile ileri. Nice 24 yıllar diliyorum, sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de değerlendirmesinde Alanya’da güçlü medyanın önemine değindi. Şahin “Basınımızla her zaman iyi ilişkilerde  olduk çünkü, basınımız insanlarımızın haber kaynağı ve haber alma özgürlüğüdür. 24 yılda KANAL A kendisini çok geliştirdi. Alanya’nın minek taşlarırından biri. Başarılarının devamını diliyorum”

KANAL A Televizyonu'nda yaklaşık 20 yıldır görev yapan Gündem Programı yapımcı ve sunucusu Refika Akgül de, KANAL A'nın Alanya'da bir denge unsuru olduğunu söyledi. Akgül, "KANAL Alanya'nın bir denge unsuru. Kamu  görevi  yapan bir kuruluş. Kamu görevi basın kuruluşları açısından çok değerli ve KANAL A çizgisinden hiç sapmadı. Alanya’nın olmazsa olmazlarından biri KANAL A. Ben nice yıllar, yaşlar diliyorum” dedi.