Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

ALTSO’da Risk Tabanlı Proses Eğitimi

22 Şubat 2018 Perşembe

ALTSO ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Antalya Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürlüğü işbirliğiyle Risk Tabanlı Proses Eğitimi gerçekleştirildi. 

ALTSO ile TSE Antalya Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürlüğü işbirliğinde Risk Tabanlı Proses Eğitimini baş tetkik görevlisi Ahmet Eryurt verdi. Eğitimin başında TSE’nin kuruluşundan bahseden Eryurt, “Türk Standartları Enstitüsü; her türlü madde ve mamuller ile usul ve hizmet standartlarını yapmak amacıyla 18.11.1960 tarihli ve 132 sayılı Kanunla kurulmuştur. Türk Standartları Enstitüsü'nün izni olmadan bu marka hiçbir şekil ve şart altında kullanılamaz. Yalnız Türk Standartları Enstitüsü tarafından kabul edilen standartlar Türk Standardı adını alır” dedi. 

Eryurt, Risk Tabanlı Proses Eğitimi’nin amacını ise, “TS EN ISO 9001:2015 “Kalite Yönetim Sistemi” standardı kapsamında, risk tabanlı düşünce ile proses yönetiminin anlaşılması, uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması” olarak açıkladı. 

Eryurt, proses, proses yaklaşımı, terimler gibi konularda ayrıntılı bilgiler vererek, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.