Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Anadolu Basını Suriye Sınırında

23 Şubat 2018 Cuma

TGF heyeti, Hatay'ın Hassa ilçesi yakınındaki Suriye sınırına giderek, orada görev yapan Mehmetçik ve meslektaşlarına moral verdi. Heyette Alanya'dan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim de yer aldı

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) 56'ncı Başkanlar Konseyi toplantısı için Osmaniye'ye giden TGF heyeti, Hatay'ın Hassa ilçesi yakınındaki Suriye sınırına giderek, orada görev yapan Mehmetçikler ile gazetecilere moral verdi. Heyette Alanya'dan TGF Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim de yer aldı. 

TGF'ye üye meslek kuruluşlarının temsilcileri ve yönetimiyle birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye'nin her açıdan çok yönlü bir mücadele içerisinde olduğunu ve Türk basınının bütün gücüyle devletin yanında olduğunu belirtti. Karaca, şunları kaydetti: "Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz toplantımızın bizim için en anlamlı bölümü, Hassa sınırı ziyaretidir. Bölgede askerlerimizle ve meslektaşlarımızla kucaklaşmak, bizlere özel duygular yaşattı. Türk basını olarak, bugün Suriye ve Irak sınırında yoğunlaşan bu tehdidin bertaraf edilmesine çalışan ve şu günlerde göğsünü düşmana vatanı için siper eden Mehmetçiğimizin yanındayız. Şanlı ordumuz, hainlerin kökünü kazıyacak ve onlara destek veren emperyalistlerin ülkemizle ilgili heveslerini kursaklarında bırakacaktır" dedi.