Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Yücel'den alkışlanan konuşma

03 Mart 2018 Cumartesi

Afrin'e destek yürüyüşünün ardından kürsüye çıkan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitleri rahmetle andı.

Yücel şunları söyledi "Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Zeytindalı Harekatına destek vermek için bugün bir aradayız. Bu anlamlı günde bizimle olduğunuz için, bu yürüyüşe katıldığınız için teşekkür ederim. Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye ve parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.  Devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, sınır bütünlüğümüzü ve vatandaşlarımızın güvenliğini tehdid eden tüm bölücü terör örgütleriyle hem içerde hem de dışarıda çok büyük bir mücadele vermektedir.
Biz de onların verdiği bu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Vatanı için hiç düşünmeden canları pahasına bu mücadeleyi yürüten ordumuzun, mehmetciklerimizin her daim yanındayız, arkasındayız. Afrin'de güzel vatanımızın müdafaası için terörle amansız mücadele veren Mehmetçiğimize Alanya’dan sevgilerimizi, selamlarımızı gönderiyorum. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Alanya halkı duasıyla yanlarındadır, onların destekçileridir.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak uzere vatanı için savaşırken şehadet şerbetini içen  bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum. Onları şükran ve minnetle anıyorum."