Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Kadınlar Gününde Karanfil Dağıtıldı

08 Mart 2018 Perşembe

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da anıt önünde gerçekleşen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programa katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kadınlara karanfil dağıtarak onları bu özel gününde de yalnız bırakmadı.

Kadınlar Gününde Karanfil Dağıtıldı Kadınlar Gününde Karanfil Dağıtıldı Kadınlar Gününde Karanfil Dağıtıldı

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan öncülüğünde gerçekleşen kutlama programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Siyasi Parti Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti. Kutlama programında kürsüye gelen Kadın Kuruluşları Temsilcileri kadın haklarının önemine yönelik konuşmalar yaptı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, törene katılan kadınlara karanfil dağıtarak kadınların bu özel gününü kutladı. Törenin ardından Başkan Yücel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında saat 14.00’da Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘Alanya Belediyesi Dünya Kadınlar Günü’ sergisinin açılışına bütün vatandaşları davet etti.