Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Alanya'da Ebru Gündeş rüzgarı

28 Haziran 2018 Perşembe

Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanış gecesinde konser izdihamı yaşandı. Ebru Gündeş'i yaklaşık 30 bin kişi dinledi.

Alanya'da Ebru Gündeş rüzgarı Alanya'da Ebru Gündeş rüzgarı Alanya'da Ebru Gündeş rüzgarı

Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, birbirinden renkli anlara sahne oldu. İskele bölgesinde kurulan stantlar, açılan sergiler, sunulan gösteriler ve birbirinden ünlü sanatçıların konuk olduğu festivale yerli-yabancı on binlerce kişi katıldı. 18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanış gecesinde ise sahneye ilk olarak ünlü Dj Haluk Sarıtaş gelerek alanı dolduran on binlerce insanı, muhteşem sahne performansıyla coşturdu.

YÜCEL: “19. TURİZM VE SANAT FESTİVALİMİZİ YENİ MEYDANDA YAPACAĞIZ”

18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanış konuşmasını yapmak için sahneye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel sözlerine; “Bu gece Muhteşemsin Alanya.” diyerek başladı. Başkan Yücel, birbirinden ünlü sanatçıları dinlemek için gelen vatandaşların meydana artık sığmadığını vurgulayarak şunları söyledi; “Görüyorum ki, bu alan artık size ve Alanya’ya dar geliyor. Bu güzel şehre yakışmıyor. Sizlere söz veriyorum, Dünyanın en güzel meydanını, dünyanın en güzel şehri Alanya’ya yapacağız. İnşallah 2019’da 19. Turizm ve Sanat Festivalimizi yeni Kent Meydanı’nda gerçekleştireceğiz. Çünkü sizler, her şeyin en güzelini, en iyisini hak ediyorsunuz. Bu kalabalık, bu coşku bizlere güç veriyor. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz.”

YENİ KENT MEYDANI PROJESİ TANITILDI

“İşte meydan, İşte Proje” sözleriyle Başkan Yücel’in konuşmasını tamamlamasından sonra Kent Meydanı Projesi’nin 3 dakikalık tanıtım videosu konseri izlemeye gelen vatandaşlara gösterildi.

EBRU GÜNDEŞ KONSERİNİ 30 BİN KİŞİ İZLEDİ

Siyah taş işlemeli tulum ile sahneye çıkan Ebru Gündeş, konserine ‘Gönlümün Efendisi’ şarkısıyla başladı. Alanı dolduran yaklaşık 30 bin kişi de ünlü sanatçıya eşlik etti. Gündeş’e ilk şarkısında muhteşem sahne şovlarıyla dansçıları da eşlik etti. Alanı hınca hınç dolduran muhteşem kalabalığın yanısıra Gündeş’in sevenleri, muhteşem performansını sahile demirleyen yatların üzerinde de takip etti. Ebru Gündeş, şarkıları, performansı, dansçıları ile birlikte gerçekleştirdiği sahne Showları ile Alanya’ya unutulmaz bir gece yaşattı.

BAŞKAN YÜCEL GÜNDEŞ’E MUZ LİFİNDEN TAÇ TAKTI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanış gecesinde sahne alan Ebru Gündeş’e muz lifinden yapılan taç taktı. Ünlü sanatçı Ebru Gündeş, Başkan Yücel’in hediye ettiği sukabağı üzerine işlenen portresini görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Hediyelerin ardından verdiği konser için Ebru Gündeş’e teşekkür eden Başkan Yücel, ünlü sanatçıya çiçek ve plaket takdim etti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan ünlü sanatçı Ebru Gündeş, sevilen şarkılarını ardı ardına söyleyerek Alanyalı hayranlarına müzik dolu bir gece yaşattı.