Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Müdürün kardeşi adliyeye sevk edildi

23 Eylül 2018 Pazar

Çalıştığı banka ile piyasadan 100 milyon toplayrak kaçan banka müdürünün kardeşi adliyeye sevk edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde çalıştığı devlet bankasını ve ‘Ucuz döviz alıyorum’ diyerek döviz büroları ile bazı iş insanlarını yaklaşık 100 milyon TL dolandırdığı iddia edilen banka müdürünün İstanbul’da gözaltına alınan akrdeşi sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.Geçen Cuma günü saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda, iddiaya göre bankadan 'Bir müşteri ziyaretine gidiyorum' diye ayrılan banka müdürü Arif İ. mesai bitimine kadar sorumlu olduğu şubeye dönemesi ve cep telefonun kapalı olması nedeniyle mesai arkadaşları durumu  polise bildirdi. 

Yapılan araştırmada müdür Arif İ.'nin bankayı ve 'Ucuz döviz topluyorum, parayı döndürerek çok kazandırıyorum' diyerek bazı döviz büroları ile iş insanlarından yaklaşık 100 milyon lira topladığı belirlendi. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemelerin ardından müdür Arif İ.'nin yakalanması için çalışma başlattı. Kayıplara karışan Arif İ.'nin olay gecesi Alanya GZP Havalimanı'ndan İstanbul'a gitmek üzere uçak bileti aldığı ancak uçağa binmediği aynı uçakla İstanbul'a inen kardeşi Hakan İ. ise, İstanbul polisi tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan Hakan İ., işlemleri için Alanya Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Hakan İ., adliyeye sevk edildi.

Dolandırılan müşterilerden sadece birinin 23 milyon TL kaptırdığı, diğerlerinin daha az miktarlarda olduğu, çok sayıda kişinin dolandırıldığı iddiasıyla başvuru yaptığı öğrenildi. Kayıplara karışan müdürün yakalanması için ekiplerin yaptığı çalışmalarda ise henüz bir sonuç elde edilemedi.