Türel’den antalyalılara teşekkür

02 Eylül 2014 Salı
Antalya büyükşehir belediye başkanı menderes türel, antalyalılara teşekkür ederek, bundan sonra büyük projeleri halka sormaya devam edeceklerini belirtti
Başkan türel, raylı sistem oylamasının, resmi nitelikte yapılan ilk halk oylaması olmasına dikkat çekti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehrin en önemli yatırımlarından birini halka sorarken, yüzde 98 evet oyu alan projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı. 
Antalyalılara teşekkür eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bundan sonra büyük projeleri halka sormaya devam edeceklerini belirtti. Yerel seçimlerden önce, önemli projeleri halka soracağına dair söz veren Başkan Türel, EXPO Meydan Raylı Sistem Hattının, 2016 yılında yapılacak olan EXPO açılışına yetişmesi için kolları sıvadı.
Başkan Türel “Bundan sonra hangi büyük proje olursa olsun halkımıza soracağız. Halkımızın kanaatini aldıktan sonra o proje ile ilgili gerekeni yapacağız. Halkımız bu büyük projeleri bize yap diyorsa yapacağız. Eğer o projeyi istemezse, halkın isteyeceği diğer projelerle meşgul olacağız. Halkımıza hizmet etme noktasında gerekeni yapacağız” dedi.
Başkan Türel, raylı sistem oylamasının, resmi nitelikte yapılan ilk halk oylaması olmasına dikkat çekti. Oylamanın aynı seçimlerde olduğu gibi, sandık kurulları nezaretinde ve seçmen listelerine göre yapıldığını anlatan Başkan Türel, “Bir seçimde nasıl oy kullanılıyorsa tamamen o şartlarda oy kullanma işlemi yapıldı. Vatandaşlar seçim kurulundan temin edilen listelerle, kimliklerini ibraz etmek suretiyle oy kullanabildi. Damgalı oy zarflarını, gizli oy kullanma kabininde yerine getirdi” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, raylı sistem hattı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, EXPO Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarım Bakanı Mehdi Eker’e teşekkür etti.
200 milyon liraya mal olması beklenen proje ile ilgili İstanbul’da bir araya gelen yetkililerin fizibilite çalışmalarının süratle başlamasına karar verdiği, 16 kilometre uzunluğunda olması beklenen raylı sistem hattının, 2016 yılında yapılan EXPO açılışına yetişmesinin hedeflendiği belirtildi.