Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Engelsiz mikrofon yarışması finalistleri

02 Eylül 2014 Salı
Türkiye'de ilki Alanya'da düzenlenen görme engellilerin yarıştığı "Engelsiz Mikrofon" ses yarışması sona erdi.

Neşe-i Muhabbet Korosunun kurucusu olan Ünal Ayaz ve Koro üyelerinden 11 yıldır görme engelli olan Habibe Özdil, Türkiye'de bir ilke imza attı. Engellilere dikkat çekmek ve neler başarabildiklerini göstermek amacıyla organize edilen ve elemleri internet üzerinden yapılan ses yarışmasının finali gerçekleşti.

Yarışma öncesi kafalarında baretlerle sahneye çıkan görme engelli yarışmacılar Soma faciasını unutturmamak adına " Soma'yı görmezden gelemedik" yazılı pankartı açarak izleyicilerden tam destek aldılar.
Ses
Görme engelliler tarafından kullanılan elalemdiyalog.com adlı internet sitesi aracılığı ile Türkiye'nin dört bir yanındaki görme engellilere ulaşılarak yapılan yarışmanın Cikcilli Düğün Salonunda yapılan finalinde 12 yarışmacı juri karşında yeteneklerini sergiledi.

" Engelsiz Mikrofon" adlı bir ses yarışmada mücadele eden 12 kişiden yarışmaya İstanbul'dan katılan Hikmet Karadeniz birinci, İzmir'den katılan Hatice Uysal ikinci ve İstanbul'dan katılan Süheyla Parlak üçüncü oldu.

Jüri üyeliğini Alanya Gazeteciler Cemiyeti ) Başkanı Mehmet Ali Dim, Otel Temizlik Eğitimi ve Dekorasyon Derneği Alanya Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yeni, Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Başkanı Nail Özden, şarkıcılar Hadi Cantemur, Cihan Erman, Ayşe Çakıroğlu, Gülnur Erbudak Ağca ve udi-bestekar Ümit Aşık'ın yaptı.

İzleyenler arasında ise Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel ile Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaranında olduğu yarışmacılara ödülleri jüri üyeleri tarafından dağıtılırken, yarışmayı organize eden Koro kurucusu Ünal Ayaz ve Habibe Özdil, yoğun ilgi göstererek kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürler etti.