Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Elikesik mahallesi' n'de korkunç cinayet

02 Eylül 2014 Salı
Elikesik Mahallesi’nde dün gece ortaya çıkan korkunç cinayet mahalle halkını ayaklandırdı.

Elikesik Mahallesi’nde yaşanan tüyler ürpertici olay dün gece ortaya çıktı. Mustafa Doğan, eşi Rabia Doğan’la iftarda yiyeceği ekmeği almak için evinden çıktı. Bir süre sonra geri dönen Mustafa Doğan, eşinin evde olmadığını gördü.

Eşine seslenen ve evde yaptığı arama sonucu bulamayan Mustafa Doğan, Suriyeli işçisi Abdurrahman Ç’ye eşini sordu. “Görmedim” sözü üzerine eşini bulmak için sokağa çıkan Mustafa Doğan, mahalle muhtarı Yusuf Boz ile Suriyeli işçisiyle bir süre daha eşini aradı. Mustafa Doğan yüklüğü açmak için hamla yaptığı sırada Suriyeli işçinin kaçma girişiminde bulunması ise olayı aydınlattı. Yüklüğü açan eş, Rabia Doğan'ın cansız bedenini ulaştı. 52 yaşındaki kadını eşi saat 23.00 sıralarında evinin yüklüğünde ölü olarak buldu. Bir umut götürüldüğü Özel Anadolu Hastanesinden gelen kötü haber Elikesik Mahalle’si yaşayanlarını çileden çıkardı.

Kaçmak isteyen ancak mahalleli tarafından tutulan Suriyeli mülteciyi mahalle halkı linç etmek istedi. Olay yerine giden jandarma mahalleliden kurtardığı Abdurrahman Ç'yi gözaltına alarak tedavi için hastaneye götürdü. Elikesik Mahallesinde yaşanan arbede sırasında bazı jandarma personeli de vücudunun çeşitli yerlerinden basit şekilde yaralandı. Hastanede tedavi edilen zanlı Alanya Devlet Hastanesi’ndeki nezarethaneye kondu.

Zanlının yeri ise yeni bir linç girişimine karşı gizli tutuldu. Öğle saatlerinde geniş güvenlik önlemi altından hastaneden çıkartılarak Suriyeli, sorgusu yapılmak üzere önce İlçe jandarma komutanlığı götürüldü. Karakolda sorgunun tamamlanmasının ardından zanlı soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına ifade vermek üzere Adliyeye sevk edildi.