Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

İçki hırsızı kameraya yakalandı

02 Eylül 2014 Salı
Alanya'da müşteri gibi girdiği marketten telefonla konuşuyor gibi yapıp içki çalan şahıs, güvenlik kameralarına takıldı. 

Edinilen bilgiye göre olay, Spor Caddesi'nde Dilek Tekin'in işlettiği markette meydana geldi. İş yerine müşteri kılığında gelen 20-25 yaşlarındaki bir kişi, bir yandan telefonla konuşuyor gibi yaptı, bir yandan da etrafı kolaçan etti. Daha sonra rafta bulunan içki şişesini eline alan zanlı, inceler gibi yaptığı şişeyi arkasını dönerek pantolonuna sokup geri döndü ve iş yerinden ayrıldı. Bu sırada müşterileriyle ilgilenen Dilek Tekin ise durumdan şüphelendi ve kamera kayıtlarından şüphelinin içki çaldığını belirledi. Polise başvuran Tekin, zanlıdan şikayetçi oldu.
Olayı anlatan Dilek Tekin, "Olayın geçtiği gün ben markette yalnızdım, yabancı müşterilerle ilgileniyordum. O sırada müşteriler dışarıda top fiyatı sordular. Ben arkamı döndüğümde bu arkadaşla yüz yüze geldim. Daha önce bu kişi başka yerden çaldığı içkiyi satmak için bana getirmişti. O anda şüphelenmiştim, şoka girdim. Arkasından bakakaldım. Daha sonra babam geldiğinde kameradan izledim ve şüphelerimin doğu çıktığını gördüm" dedi.