Yeni hükümetten beklentilerimiz yüksek

03 Eylül 2014 Çarşamba

Antalya esnaf ve sanatkarlar odaları birliği (aesob) başkanı abdullah sevimçok, 62’nci hükümetten esnaf ve sanatkar camiası olarak beklentilerinin çok yüksek olduğunu söyledi
 

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kurulan 62’nci hükümetten esnaf ve sanatkarlar olarak büyük beklentiler içerisinde olduklarını belirtti. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin 26’ncı Başbakanı olan Ahmet Davutoğlu ve yeni kabineye başarılar dileyen AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, yeni hükümette Dışişleri Bakanı olarak görev yapacak olan Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile yeni Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak atanan Nurettin Canikli’nin de bu önemli görevlere gelmelerinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Sevimçok, "Türkiye’miz özellikle son yıllarda ekonomi başta olmak üzere hemen hemen her alanda önemli başarılar elde etmiş ve güzel bir ivme kazanmıştır. Ülkemizi 2023 yılı hedeflerine taşıyacak olan bu olumlu gidişatın aynı kararlılıkla sürdürülebilmesi tüm ulusumuz için çok önemlidir. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile bakanlarımıza güvenimiz tamdır. 62’nci hükümetin çıtayı daha da yükselterek çok güzel hizmetler yapacağı kanaatindeyiz" dedi.
Yeni hükümetten esnaf ve sanatkarlar olarak beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirten Sevimçok, "Özellikle esnaf ve sanatkarımızı oldukça rahatsız ederek herkes tarafından bilinen mevcut sorunların başında gelen ve haksız rekabete yol açan Perakende Yasası'nın bir an önce kanunlaşarak çıkarılmasını temenni ediyoruz" dedi.