Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Belediye Kepezlileri Çanakkaleye götürüyor

03 Eylül 2014 Çarşamba
 Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birinci döneminde başlattığı Türkiye’nin manevi ve medeniyet merkezlerine yönelik kültür turlarını, ikinci görev süresinde de sürdürüyor. 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, ikinci dönemdeki 70 projesinden biri olan kültür turlarının ilk konuğu Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği (YURT- AYDER) üyeleri oldu. Yaklaşık 45 dernek üyesi, Kepez Belediyesi’nin otobüsüyle ücretsiz olarak Çanakkale’deki şehitliklere götürüldü.
Başkan Hakan Tütüncü de belediyenin bahçesinden dernek üyelerini Çanakkale’ye uğurladı. YURT-AYDER Başkanı Şerife Demiralay da dernek üyelerini Çanakkale’ye götürmesinden dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür etti.
Uğurlama sonrasında bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, geçtiğimiz dönem 18 bine yakın Antalyalıyı, Çanakkale’deki dedeleriyle buluşturduklarını söyledi. Bu dönemde de 70 projesinden biri olan kültür turlarını devam ettirdiklerine değinen Başkan Tütüncü, şunları söyledi:
“Kültür turlarında tarihimiz ve kültürümüz bakımından önemli olan Çanakkale, Konya gibi Anadolu’nun çeşitli noktalarındaki kadim medeniyet merkezleri gibi şehirlerimizi tercih ediyoruz. Bu şehirlere götürdüğümüz vatandaşlarımız hem manevi değerlerimizle, tarihimizle kucaklaşıyor hem de kültür turlarımız güzel bir sosyal etkinlik oluyor. Antalya’nın dışına çıkmanın, birlikte yol arkadaşlığı yapmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.”
Kepez’de yaşayan tüm vatandaşlara kültür turuna katılma imkanı sunduklarını kaydeden Başkan Tütüncü, “Vatandaşlarımız, diledikleri şekilde kültür turlarından istifa edebiliyorlar. Sosyal belediyecilik projemiz olan kültür turlarımız, vatandaşlarımızı çok farklı bir gönül dünyası içerisine sevk ediyor. Geçtiğimiz dönem yaklaşık 18 bin kişi kültür turlarından istifade etti. Yeni dönemde bu sayının çok daha üzerine çıkaracağız” ifadesini kullandı.