Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

AKEDAŞ sezonun bitmesini bekliyor

13 Eylül 2014 Cumartesi
Akdeniz EDAŞ Alanya Bölge Müdürü Ahmet Sait Akboğa, turizmin yoğun olduğu bölgeler için sezon sonu çalışmaların yapılacağını söyledi

İlçe Müdürlüğü statüsünden Bölge Müdürlüğü’ne geçen Akdeniz EDAŞ Alanya Bölge Müdürlüğü, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Akdeniz EDAŞ Alanya Bölge Müdürü Ahmet Sait Akboğa yatırımlarla ilgili son durumu anlattı.
Bakım- onarım ve yatırım çalışmalarının her zaman sürdüğünü belirten Akboğa, "Bu süreçteki çalışmalarımız turizmi etkilemeyen veya alternatif hattın mevcut olduğu bölgelerde oluyor. Sezon sonu ise turizmin yoğun olduğu bölgelerde çalışmalarımız olacak” dedi.Turizmin yoğunlukta yaşanması nedeniyle yaz aylarında elektrik sarfiyatı aşırı seviyeye çıkan Batı Alanya ile ilgili yatırımların yapıldığını söyleyen Akboğa, "Batı Alanya'da kamulaştırma sorunlarımız vardı, süreç uzadı. Ancak önümüzdeki sezon enerji alımında hiçbir sorun yaşanmayacak. Yolların refüjlerindeki aydınlatma çalışmalarımız da tamamlandı." diye konuştu.Son olarak Abone güncellemeye değinen Ahmet Sait Akboğa, kiracıların elektrik abonesini kendi üzerine kullanmasının mağduriyeti azaltacağını söyledi.