Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Alanyaspor'da Hikmet Karaman Dönemi

03 Ocak 2018 Çarşamba

Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyasor, Hikmet Karaman ile sözleşme imzaladı. Başkan Hasan Çavuşoğlu ve HikmetKaraman tarafından atılan imzalar 2018-2019 sezon sonuna kadargeçerli.

Alanyaspor'da Hikmet Karaman Dönemi Alanyaspor'da Hikmet Karaman Dönemi Alanyaspor'da Hikmet Karaman Dönemi Alanyaspor'da Hikmet Karaman Dönemi

Aytemiz Alanyaspor Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri'nde gerçekleşen imza töreninde konuşan kulüp başkanı Hasan Çavuşolu, Süper Lig sezonun ikinci yarısı öncesi kulüpte boşalan teknik direktör sorununu Hikmet Karaman ile çözdüklerini söyledi. Aytemiz Alanyaspor'un yeni teknik direktörünün tecrübesi ve birikimiyle camialarına hayırlı olmasını dileyen Çavuşolu, inşAllah bir canlılık hareketlilik gelecektir. Herkesin bildiği tanıdığı hocamız da bu kapasitede biridir”dedi.

Alanyaspor’un yeni teknik patronu Hikmet Karaman ise Aytemiz Alanyasporumuz için hayırlı olur. Lig özellikle ikinci yarı açısından daha zor geçeceği malum, ama biz de buraya renk katmaya bugüne kadar olan başarıları daha yukarıya çekmeye geldik. İnşAllah taraftarlarımızla şehrimizle ve yönetimimizle gerçekleştiririz. Allah hayırlısını etsin” dedi.

Transfer ile ilgili bir soruya ise Çavuşoğlu, imza törenin ardından hocamızla konuşacağız. Biz eksikliklerimiz biliyoruz ama hocamızın da belirlediği eksiklikler varsa hep beraber gerekli çalışmaları ve transferleri de en kısa zamanda yapacağız şeklinde açıklama yaptı.

Transferlerle ilgili gelişmeler olursa yönetim kurulunun gereken açıklamaya yapacağını söyleyen Karaman, “Türkiye'de bazı felsefeyi değiştirmek lazım. Medyamız hemen teknik adamlara veya menajerlere transferlerle ilgili ya soru soruyor ya da infermasyon gönderiyor. Artık bunların biraz da kulüplerin yapısına yönelmeleri gerekiyor. Transfer olacaksa bitecekse yönetim kurulunun açıklaması gerekiyor. Hocanın yapacağı iş başka. Çünkü o kadar iletişimde kalıyoruz ki işimizden uzaklaşıyoruz. Onun için transferden çok takıma odaklanacağız ardında mutlaka istişare yapacağız ve kulübümüzde gereken açıklamayı yapacaktır. Yani teknik direktöre gelip hocam kimleri alıyoruz diye Avrupa’da bu olmuyor, biz bu profesyonelliği Türkiye’ye de yaymamız gerekiyor ”diye değerlendirme yaptı.