Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Sağlamel "Hodri meydan" dedi

20 Ocak 2018 Cumartesi

Alanya Elektrikçiler Odası Başkanı ve Aday Tuğran Sağlamel, genel kurulda yaptığı konuşmasında rakiplerine meydan okurken, yönetim kurulu listesiyle de şaşkınlık yarattı. 

Sağlamel "Hodri meydan" dedi

Alanya Elektrikçiler, Elektronikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası genel kurul için sandık başına gitti. Şoförler Odası Düğün Salonu’nda gerçekleşen seçimlerde mevcut başkan Tuğran Sağlamel ve İlyas Bayır olmak üzere iki aday yarıştı. Çok sayıda üyenin katılım gösterdiği kongreye Antalya Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere de katılarak divan başkanlığı görevini üstlendi. Oda başkanları ve siyasi parti temsilcileri de esnafları yalnız bırakmadı.

Faaliyet yönetim ve denetim kurulu raporları sonrası söz alan eski yönetici oda üyesi Eşref Yaman, odanın bütçesine ilişkin eleştirilerde bulundu. Yaman konuyu oda başkan yardımcısının maaşına getirdi "Şimdiye kadar kimse almadı” diyen Yaman “Yasal ama vicdani değil" dedi. Raporların oy birliği ile kabulü ve yönetimin ibrası sonrası adaylar kürsüye geldi. İlk olarak üyeye hitap eden Aday İlyas Bayır "Alanya Elektrikçiler Odası’nın önünde 41 TL’si eksik diye KOSGEB desteği alamayan ve ağlayan üye gördüm. Bunun için aday oldum" dedi.

"KİRLİ ELLER SAHNEDE"

Bayır, tasarruf ederek odayı yöneteceğini anlattı. Eleştirilere sırayla yanıt veren Başkan ve Aday Tuğran Sağlamel "15 yılda odaya hiç bir katkı yapmayanlar bugün bizi eleştiriyor" dedi. “Oda’nın parasını çalıp çırpalım diyen kirli eller yeniden  sahneye çıkmak istiyor” diyerek iddiasını sürdüren Sağlamel "benim olduğum yerde kimseye rant sağlatmam üyenin hakkını kimseye yedirmem" dedi. Sağlamel borcu olan esnafa verilmeyen belge konusunda yasaları uyguladıklarını söyledi. Yönetim kurulunda birlikte çalıştığı ancak zaman içinde yol ayrımı yaşadığı arkadaşlarının kendisini bakanlığa şikayet ettiğini de belirten Sağlamal "İçimizdeki cuntacılar darbe yapma peşinde" diye konuştu. Sağlamel,  başkan yardımcısı maaşı konusunda da Bayır'a belgeyle yanıt verdi. Başkan Yardımcılarına maaş verme hakkının bir önceki kongrede Bayır'ın da imzasını attığı dilekçe ile sağlandığını söyledi.

LİSTESİ KRİZ YARATTI

Kongrede asıl sürpriz ise listelerin ortaya çıkmasından sonrası yaşandı. Başkan Sağlamel'in mevcut yönetim kurulunda yer alan Süleyman Tığlı, Galip Yaman, Mehmet Yaman, Mehmet Kafes ve Mehmet Gürses salona takım elbise ve mavi kravatlarıyla geldiler. Ancak listede yer almadıklarını gören bu isimler duruma tepki gösterdiler.