Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Engelleri aşmak onların işi

24 Ocak 2018 Çarşamba

Alanya Belediyesi Engelleri aşmaya devam ediyor. Mahmutseydi Mahallesinde 5 engelli vatandaş için özel yapan belediye ekipleri Kaş Yaylası’nda karda mahsur kalan 2 kişi yi iş makinesi yardımı ile kurtardı

Alanya Belediyesi, Mahmutseydi Mahallesi ile Karanlık Dere Mevkii'nde yaşayan toplam 5 engelli vatandaşa daha özel yol çalışması yaptı. Çalışmada, yürüme engelli olan ve evlerine giriş çıkışlarda sorun yaşayan Rahmi Tıkmak, kardeşi Nazmi Tıkmak, Hasan Zeybek, Ayşe Tile ve Ayşe Akpınar'ın evlerinin yolları açıldı ve beton mikseriyle bu yollar betonlandı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e teşekkür eden engelli vatandaşlardan Rahmi Tıkmak "Ben 80 yaşındayım, yürüyemiyorum. Kardeşim Nazmi de yürüme engelli. Hastaneye gitmek için yola inmek bizim için büyük çileydi, ızdıraptı. Oğlum bizi yola kadar omuzlarında taşıyordu. Şimdi belediye başkanımız Sayın Adem Murat Yücel sayesinde yolumuz evimizin avlu kapısına kadar yapıldı ve betonlandı. Allah başkanımızdan razı olsun" dedi. Hasan Zeybek, Ayşe Tile ve Ayşe Akpınar da "Yol çilemiz bittiği için çok mutluyuz. Başkanımıza teşekkür ederiz" dediler.Mahmutseydi Mahallesi Muhtarı Mehmet Kanmaz, engellilere yönelik belediyenin çalışmaları hakkında bilgi vererek, “ Daha önce engelli vatandaşlarımızın evine ulaşan yol yoktu. Yapılan yol ve betonlama çalışması ile buradaki engelli vatandaşlarımızın mağduriyeti giderildi. Belediyemiz gerekli çalışmayı sürekli yapıyor. Başkanımızdan ve belediyemizden Allah razı olsun” dedi.

Alanya’ya bağlı Kaş Yaylası’nda karda mahsur kalan 2 kişi, Alanya Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.Salı günü Çözüm Masasına gelen ihbar üzerine harekete geçen belediye ekipleri, Kaş Yaylası’nda araçları bozulan Mustafa Arslan ve Pınar Demir’e ulaşarak mahsur kaldıkları yayladan kurtardı. İş makineleri ile yolu kardan temizleyen ekipler, yaklaşık 6 saat sonra mahsur kalan gençlere ulaştı. Ekipler araçları bozulan gençleri kendi araçlarına alarak ailelerine teslim etti.