Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Aralık gergindi, Ocak daha gergin

30 Ocak 2018 Salı
kanalalanya.jpg

ALTSO’da yeni yılın ilk toplantısı, eski yılın son toplantısı gibi tartışmalı geçti. 

Aralık gergindi, Ocak daha gergin

ALTSO'nun  2018 Yılı ilk olağan meclis toplantısında Afrin’de terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar düzenleyen kahraman Mehmetçiklerimiz için saygı duruşunda bulunuldu., İstiklal marşı okundu. Vatanı uğruna şehit düşen kahramanlarımıza minnet borçlu olduğumuzu söyleyen ALTSO başkanı Mehmet Şahin, hem Afrin’de hem de vatanı uğruna canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimize minnet borçlu olduğumuzu söyledi. 

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Ocak ayı olağan meclis toplantısı 30 Ocak 2018 Salı günü ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından yönetim kurulu faaliyetleri ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından meclis üyelerine aktarıldı.

Meclis toplantısının başında Afrin'de terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar gerçekleştirirken şehit düşen kahraman mehmetçiklerimiz ve vatan uğruna canlarını feda eden tüm sehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşı okundu. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin’de bölgeyi terör örgütlerinden temizlemek ve huzuru sağlamak amacıyla büyük bir operasyon yürütüyor. Suriye’de çatışmaların başladığı ilk günden bu yana, ülkemiz büyük sorumluluk üstleniyor. Rabbim tüm kahraman askerlerimizi görevlerinde muzaffer kılsın, ülkemizi ve tüm insanlığı terör belasından korusun, askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Vatanımız size minnettar” dedi. 

ŞAHİN: “800 ÖĞRENCİYE ULAŞTIK”

ALTSO Yönetim Kurulu Faaliyetleri hakkında da önemli bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal sorumluluk projesi kapsamında TOBB’dan gelen öğrenci desteğine odamız bütçesinden de katkı yaparak taşımalı eğitim yapan 4 farklı okulda 800 öğrenciye eşofman yardımı yaptık” dedi.
Başkan Şahin ayrıca, Alanya’da Alışveriş Var projesi, dövizciler ve araç kiralama firmalarının temsilcileriyle yapılan toplantılar, EMITT Fuarı hakkında bilgi verdi. 

YÜKSEKKAYA TARTIŞMAYI ALEVLENDİRDİ

ALTSO’da yeni yılın ilk toplantısı, eski yılın son toplantısı gibi gergin bitti.Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nde Hasan Fevzi Yüksekkaya'nın geçen ay talep ettiği ALTSO MYO için harcanan bütçe ve borca ilişkin Genel Sekreter Erhan Akman bilgilendirme yaptığı sırada Hasan Fevzi Yüksekkaya'nın sözleri ortamı bir anda gerdi. Sorularına başkan yardımcılarının cevap vermesine tepki gösteren Yüksekkaya  "Meclis pasif görünüyor" dedi.

Yüksekkaya'nın polemik istediği belirten ALTSO Başkan Yardımcısı Serdar Uygun,  kendisinin bu seviyeye inmeyeceğini belirtti.

Yüksekkaya'nın,  Mehmet Şahin'in kişisel ticaretini konuya dahil etmesi ile tartışmanın temposunu arttı. Şahin, Fevzi Yüksekkaya'nın başkan yardımcısı olduğu dönemi hatırlattı ve  “Yasa dışı en küçük bir ticaretimi ispat etsinler görevi bırakırım” dedi. Tartışmalar devam ederken tekrar söze giren Serdar Uygun, Yüksekkaya'nın Güzelbağ sanayi sitesi için üyelerden toplanan 3 bin lirayı bile ödemediğini ifade etti.