Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya

Günahı çok olan bu köprüden geçmesin!

06 Şubat 2018 Salı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, tartışmaya konu olan Devlet Hastanesi Kavşağındaki üst geçitle ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. 

Alanya Belediye Meclisi'nin Şubat ayı oturumunda komisyonların raporları karara bağlandı. Meclis üyeleri gündem sonunda şehirde yaşanan sıkıntılara ilişkin düşüncelerini dile getirdi ve çözüm önerilerinde bulundu. İlk olarak söz alan Mehmet Şenli şehir merkezinde iş yerlerinin üzerinde bulunan sundurmalardaki kiremitlerin saçtığı tehlikeye dikkat çekti.

Şehir trafiğinde yaşanan sorunlarda meclisin gündemindeydi. AK Partili Mustafa Keşoğlu Mahmutlar Atatürk caddesindeki düzenleme için başkan Yücel'e önce teşekkür etti ardından da araçların gelişi güzel parkı güzel caddeyi Bangladeş sokaklarına çeviriyor dedi.

AK Partili üyelerin  talep ettiği bilgi sonrası konuşan Başkan Yücel, yeni çevre yoluna çıkan tüm ara yolların açılacağını ve hizmete gireceğini söyledi. Araştırma hastanesi çevresinde devam eden çalışmaların kısa süre içinde biteceğini kaydeden yücel trafik sorunu önemli oranda aşılacak dedi.Meclisin gündemindeki bir başka konu ise Hastane kavşağına yapılan Üst geçitli ilgiliydi. Erkan Demirci'nin sorusuna yanıt olarak konuşan Yücel "Karayolları Genel müdürlüğü yeni uygulamalarında kullanılabilirliği olmadığı için alt geçit yapmıyor, Karayolları standardının üstünde yüksekliğe sahip bir üst geçit olacak, bittiğinde bölgenin en estetik yapısı olacak ancak günahı fazla olan üstünden geçmesin" dedi. Yücel UKM'nin inşaat  için yolun kapatılması yönünde bir aylık süre verdiğini kaydetti.