Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

Avukatlık cübbesini tabutuna örttüler

19 Şubat 2018 Pazartesi

Alanya'da hayatını kaybeden avukat için meslektaşları adliye önünde tören düzenledi.

Alanya'da 47 yıldır avukatlık yapan 81 yaşında ki İsrafil Atıcı, yaşlılığa bağlı hastalık nedeniyle dün gece saatlerinde Sugözü Mahallesi'ndeki evinde hayatını kaybetti. Yaşama veda eden avukat Atıcı için bugün meslektaşları tarafından Alanya Adliyesi önünde tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, Antalya Barosu Alanya Temsilcileri, adliye çalışanlarının yanı sıra çok sayıda meslektaşı ve yakınları katıldı. Atıcının özgeçmişi meslektaşı ve yakın arkadaşı Mehmet Ağaoğlu tarafından merhuma ait kitaptan okundu.

Cenazesinin başında toplanan avukat İsmail Yıldız ile Halime Şenli meslek büyükleri  Atıcı'ya ilişkin anı ve düşüncelerini dile getirdi.

Avukat  Mehmet Özgen ise kendisinin resmi stajını Atıcı'nın yanında yaptığı ifade ederek başladığı konuşmasından meslektaşlarına Atıcı'nın sigarayı kendisinin bırakamadığını ancak arkadaşlarının bırakmasını istediği yönünde ki talebini törene katılanlara iletti.

Konuşmaların ardından Atıcı'nın oğlu ise katılımcılara teşekkür etti. Konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu ve dualarla okundu. Daha sonra Atıcı'nın cenazesi törene katılanlar tarafından omuzlara alınarak cenaze aracıyla Belen Camiine götürülerek kılınan cenaze namazı sonrası Cikcilli Belediye Mezarlığı'na toprağa verildi.