Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

CHP moralsiz başlıyor ancak...

22 Mayıs 2018 Salı

CHP Alanya İlçe Teşkilatı, milletvekili adayları ve aday adayları ile değerlendime toplantısı yaptı. 

Toplantıya CHP Antalya Milletvekili Adayları Şengül Yeşildal ve Ali Takavut ile aday adayları da katıldı. Genel merkezin yaptığı listenin Alanya’yı memnun etmediğini ifade eden Çorbacı, “Memnun etmese de verilen karara herkesin saygı duyması gerir. Hep birlikte partinin başarısı için çalışacağız” dedi.

Kazanabilecek noktada Alanyalı bir adayın olmadığı yönündeki soruyu yanıt veren CHP  İlçe Başkanı Sefa Çorbacı "Geçmişte 8. sıra adayı Osman Özcan kimse ihtimal vermezken milletvekili seçildi. Şimdi de Şengül Yeşildal'ın seçileceğine inanıyoruz” dedi.

Eski genel başkanın hasta olması ve meclisteki çalışmalara katılmamasına rağmen listede yer almasının eleştirildiği hatırlatılınca Çorbacı "Baykal yıllarca CHP'ye hizmet etmiş, hayatını CHP'ye, Türkiye'ye adamış ve bu ülke için bir şeyler yapmış bir insan. Bu konuda herkesin saygı göstermesini diliyorum." dedi.

Kendisine verilen sorumluluğun bilinciyle her zamankinden daha çok çalışacaklarını kaydeden milletvekili adayı Şengül Yeşildal,  meclise gideceği inancını dile getirdi

12. sıra adayı Ali Taakvut ise konuşmasında Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz dedi.