Alanya haber, alanya tv , alanya televizyonu, kanal alanya
D'GALA

O müdür Alanya'ya getirildi

24 Eylül 2018 Pazartesi

Alanya’da ‘Ucuz döviz alıyorum’ diyerek döviz büroları ile bazı iş adamlarından ve çalıştığı bankadan yaklaşık 100 milyon toplayarak kaçan Arif İ, Alanya’ya getirildi.

Bir kamu bankasının ticari şubesinde müdürlük yapan Arif İ. Cuma günü mesai ortasında ‘Bir müşteri ziyaretine gidiyorum’ diyerek ayrıldı fakat mesai bitiminde bankaya geri dönmedi. Durumdan şüphelenen mesai arkadaşları polisten yardım istedikten sonra müdür Arif İ.'nin bankayı ve ilçedeki bazı döviz büroları ile iş insanlarından ‘Ucuz döviz topluyorum, parayı döndürerek çok kazandırıyorum’ yaklaşık 100 milyon TL dolandırdığı anlaşıldı. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı ‘görevi kötüye kullanma, zimmet’ suçlarından hakkında arama kararı çıkarılan firari banka müdürü İzmir’in Torbalı ilçesinde bir kafede Yunanistan’a gitmek üzere bir kişiyle pazarlık yaparken Alanya ve İzmir polisiyle yürütülen ortak operasyonla yakalandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde ilk işlemleri yapılan müdür Arif İ. ile Yunanistan’a kaçmak için pazarlık yaptığı Ahmet Y.O. ile yakalanan diğer şüpheliler, banka müdürünün amcası İsa İ. ve Ahmet G. Alanya’ya getirildi. Hastanedeki işlemlerinin ardından Alanya Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüpheliler yoğun güvenlik altında binaya sokuldu. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. 

Öte yandan müdürün görev yaptığı şubenin 14 personelinin iş akdine son verildiği ve ilçedeki bankanın tüm şube çalışanlarının ilçe dışına çıkışının yasaklandığı öne sürüldü.

Arif İ’nin Alanya’dan kaçtığı otomobili Konya’nın Hadim ilçesinde terk edilmiş halde bulundu.