Geçmişim Ve Geleceğim Lösev

LÖSEV 23 yıldırkayıtlı 50 bine yakınhastasınınhayatındaumuduilmekilmekişleyerek, başarıhikâyeleriyle ‘Hayat vermeye’ devamediyor. Birhastaneodasındabaşlayanzorlubirmücadeledenbaşarılıbirkariyerplanlamasınagidenyolculuktadeğişmeyentekbirşeyvardı o da LÖSEV ve bağışçılarınındesteği.


“İyikiLÖSEV’liyim”

LÖSEV’degörevyapanonlarcalösemiyiatlatmışgencinbaşarıhikâyesişimdilösemimücadelesiveren on binlereumutoluyor. Bu isimlerdenbiri de Halil Telli. Halil 9 yaşındaikenLösemiteşhisialdı. Adana’dakibirdevlethastanesindetedavisidevamettiğisıradabirodadayapayalnızyatarkeniçeriyegiren LÖSEV Sosyal Hizmetpersonelleri, onayalnızolmadığınıgösterdi. Halil tedavisidevamederkenaldığıçokyönlüdesteklerletünelinucundakiışığayaklaşıyordu. Yatarakbaşlayantedavisiayaktadevametmeyebaşladı,ardındanevinedöndü ve eğitimhayatınakaldığıyerdendevametti. Okulderslerinekatkısağlamasıiçin LÖSEV CanımKardeşimDersevlerindeetütdesteğialmayabaşladı. LÖSEV’dekidiğergençlerletanışaraksosyalhayatınakaldığıyerden ve dahabüyükbiraileninparçasıolarakdevametti. Diğeryüzlercegençgibi o da geleceğeumutlabakmaktanhiçvazgeçmedi…

Halil Telli( İdari İşler LÖSEV Adana ); “2009 yılıbaşlayanlösemiylemücadeleyolculuğumdadünyailebağlantımkoptu. Süreklialdığımiğneler ve ilaçlarlafizikselolarakçokzorlanıyordum. Hastaneodamdayapayalnız ve başımagelenlerdenhabersizbiryılgeçirdim. Sosyal hayatım yok diyeüzülürkenhastaneyeLÖSEV’dengelenablalarlaumutbuldum. Tedavimtamamlanırken LÖSEV hep yanımdaoldu. LÖSEV’dekazandığımözgüvenleüniversiteyikazandımbiryandanprofesyoneldalgıçoldum. TedavisürecimdenberiaktifolarakLÖSEV’edestekverirkenprofesyonelişhayatıma da LÖSEV’dedevamettim. LÖSEV’inbusüreçteyaptığımaddi ve manevidesteklerisayesindebuhastalığıyendim ve geleceğimiinşaettim. İyikiLÖSEV’deyim, iyikiLÖSEV’liyim.”


Halil’inLÖSEV desteğiilehayatatutunduğugibigelecekkariyerini de Kayseri’denBursa’yaİzmir’denİstanbul’aLÖSEV’deyeşertenonlarcagençtenbirkaçınındilindenyaşamyolculuklarışöyle,


RecepNihat Karadeniz (İdari İşler – LÖSEV Kayseri): “LÖSEV hem tedavimsırasındamaddimanevidestekleriyle hem de tedavisonrasıişimkânısunarakbanayardımeliniuzattı. Hiçyalnızbırakmadı. Bağışçılarındestekleriilebugünleregeldim. Bende şimdikansertedavisigörendiğerkardeşlerimiçinLÖSEV’deçalışıyorum. Ben de onlarıyalnızbırakmıyorumİyiki LÖSEV var.”

Aylin Babaoğlu (Sosyal HizmetUzmanı- LÖSEV Bursa ): “Benimmücadelem 2005 yılındaLösemitanısıalmamlabaşladı. 2011’de sağlığımakavuştum.  Tedavimsüresince LÖSEV hep yanımdaydı.  Şimdibendetedavisisürenkardeşlerimve ailelerineumutolmak,buzorlusürecibirliktetamamlamakiçinLÖSEV’deçalışıyor ve onlarınyanındaolmayadevamediyorum. İyiki LÖSEV’LİYİM…”

ŞöhretBaygın( Aktif Sosyal Hizmetler – LÖSEV İstanbul):  “4 yaşındahastalandım, annemdenduyduklarımLÖSEV’in her zaman yanımızdaolduğudur. Tedavisürecimebeni ve ailemimaddi,maneviyalnızbırakmayan LÖSEV ailesiileunutamayacağımbirçokanısığdırdım. MeselahiçunutamadığımAbantgezisi, 8-9 yaşında LÖSEV biziAbant’agötürmüştü. Hastaneodasından bile çıkamadığımzamanlardan LÖSEV ilehiçgörmediğim, gezmediğimyerlereyaptığımıztatiller, etkinliklerhepsihayatımarenkkattı. Şimdi 22 yaşındayım ve ben de diğerkardeşleriminhayatlarınadokunmayaçalışıyorum.  Çünkübiliyorumkibusüreçteenyakınlar bile uzakoluyor. Kimsehalinizdenanlamıyor. Oysa LÖSEV Bağışçı ve destekçileri hep bizimlebusüreçte. İyikibuaileniniçindeyim,  mesleksahibiolmuşgeleceğiaydınlıkbirgencim. Iyiki LÖSEV liyim…”

Murat Kılınç (İdari İşler- LÖSEV İzmir):  “2005 yılındakankanseritanısıaldım. LÖSEV daha o zamanlarbanaumutoldu ve LÖSEV'indestekleriyleiyileştim. LÖSEV okullarındaokudum. Şimdi 21 yaşındayım. 16 yıldır LÖSEV benimAilem.  Mezuniyetimle LÖSEV İzmir İrtibatOfisi'nebağlıSeferihisarDoğalYaşamÇiftliğindeçalışmayabaşladım. LÖSEV SeferihisarÇiftiliğimizdeiyitarımuygulamalarındanetkilenerekhayatımayönvermekistedim. ŞimdibiryandançalışıyordiğeryandanDokuzEylülÜniversitesiTarımsalİşletmeBölümündeeğitimimisürdürüyorum. Bu günleregelirkenenbüyükdestekçim LÖSEV oldu. Ben de buradavargücümleçalışarakdiğerkardeşlerimiçin ve kanserlemücadeleedenherkesiçinelimdengeleniyapmakistiyorum. IyikiLÖSEV’itanıdım. İyiki LÖSEV var.”

Hüseyin Çon (İdari İşler – LÖSEV Samsun): “LÖSEV’e 12 yılöncetedavimdevamederkenkayıtoldum. Bu süreçtebizemaddi, manevisüreklidestekoldular. Benimiçinçokönemli ve hiçunutamadığım an LÖSEV’indoğumgünümükutlayarakbanadoğumgünükartıyazmasıydı. Dahaöncedenhiçdoğumgünümkutlanmamıştı. Doğumgünükartınınüzerindekiyazıbeniçoketkilemişti. Tedavimibitirdiğimgün de o kartıaldığımgünkadarsevindiğimiçokiyihatırlıyorum. Şimdi 26 yaşındayım. LÖSEV tarafındanhiçunutulmadım ve her zaman yanımdadesteklerinihissettim. Tedavim veeğitimimsonrası LÖSEV Samsun’daGençlikfaaliyetlerinekatılımsağladım, ardındanidariİşlerdeçalışmayabaşladımve 1,5yıldırcanlabaşlaçalışıyorum. İyiki LÖSEV liyim…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.